Jar je zatiaľ v nedohľadne. Začiatkom týždňa ešte nasneží

Jar je zatiaľ v nedohľadne. Začiatkom týždňa ešte nasneží

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Nedeľa bude síce v noci spočiatku jasná, prípadne polojasná, ale nad ránom sa začnú tvoriť hmly a oblakov bude pribúdať, Teplota poklesne na 1 až - 4 stupne Celzia, v dolinách a v kotlinách okolo -6 stupňov. Vietor bude iba slabý, no zvýšená oblačnosť, postupne až zamračená obloha a ojedinele slabé zrážky nás budú sprevádzať po zvyšok dňa.

V nedeľu sa počas dňa rozfúka vietor od juhu do 35, v nárazoch až do 60 kilometrov za hodinu. "Teplota dosiahne od 3 do 9 stupňov, ale na západe, vrátane Kysúc a aj Oravy, bude teplejšie od 9 do 13 stupňov Celzia. Pri vetre a pri tak vysokej predpokladanej teplote sa bude na Kysuciach a Orave topiť sneh. Nebojte sa ale, že sa snehová pokrývka razantne zmenší. Od pondelka totiž začne opäť snežiť," hovorí meteorologička Najlepšieho počasia Miriam Jarošová. 

V pondelok bude počasie ovplyvňovať výrazne studené frontálne rozhranie. Hranica sneženie v pondelok bude k večeru klesať až na asi 500 m. Denná teplota dosiahne od 3 do 8 stupňov, ale na severe už iba 1 stupeň. Severozápadný vietor bude mať v nárazoch až do 70 kilometrov za hodinu. Na horách môže byť až víchrica. "V utorok a v stredu v chladnom vzduchu počítajme s častými snehovými prehánkami, na severe aj s trvalým snežením. V južných okresoch západného Slovenska môžu byť zrážky aj zmiešané. Denné maximum bude ešte zimné, na severe celodenný mráz, na juhu do 6 stupňov. V utorok stále silno veterno, vietor sa bude upokojovať až v stredu," uviedla meteorologička Miriam Jarošová.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:50 Sahara
17:30 NOVINY
18:00 PRESTRETÉ
14:55 Zlato v garáži II.
15:25 Policajti v akcii
16:25 Policajti v akcii
14:55 Dr. House IV.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
16:50 Súdna sieň
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu! II.
13:45 O myšce a medvědovi
15:15 Království surikat: Příběh začíná
16:40 Sladko-slaná láska