Injekcia pre cestovný ruch. Liptov dostane 20 miliónov

Injekcia pre cestovný ruch. Liptov dostane 20 miliónov

LIPTOV / Cestovný ruch na Liptove dostane novú injekciu vo výške 20 miliónov eur. Investor, ktorý už roky pôsobí v aktívnom turizme v regióne, plánuje dať prácu desiatkam ľudí a zvýšiť počet lôžok o takmer sedem stoviek. Projekt začínajú realizovať v týchto dňoch. Hotový by mal byť v druhej polovici budúceho roka.

Na Liptove majú pre turistov k dispozícii zhruba 20 tisíc lôžok. Najmä počas letnej sezóny to však už nestačí. "My už v niektorých mesiacoch narážame na ten strop ubytovacích kapacít, ten dopyt je stále vyšší," uviedla Katarína Šarafínová, PR manažérka OOCR region Liptov. 

​V Bešeňovej sa preto rozhodli pomôcť a do ponuky prispieť netradičným apartmánovým domom v tesnej blízkosti tamojšieho aquaparku. "To bude prakticky na Liptove jeden z najväčších a najlepších rezortov," informoval Nodari Giorgadze, investor.

Nové možnosti by tak mali získať nielen návštevníci regiónu, ale aj jeho obyvatelia. "Je to ďalší zdroj na tvorbu nových pracovných miest, čo je aj naša filozofia. Podporujeme zároveň ekoturizmus a rozvoj vidieka," povedal Zurab Pololikašvili, generálny sekretár turistickej organizácie. "Po skolaudovaní to prinesie aj ekonomické ukazovatele do obce," dodal Martin Baran, starosta Bešeňovej. 

Tá si vďaka lepšiemu výberu daní bude môcť dovoliť viac investovať do obnovy a infraštruktúry. Liptov sa tak pre domácich a zahraničných návštevníkov stane ešte atraktívnejší ako doteraz.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green