Pluhy, traktory či snehové frézy v najvyššej pohotovosti. Časť obyvateľov sa ocitla v zajatí snehu

Pluhy, traktory či snehové frézy v najvyššej pohotovosti. Časť obyvateľov sa ocitla v zajatí snehu

ZEMPLÍN / Snehová kalamita sa presunula na juhovýchod Slovenska. Najväčšie problémy dnes hlásili z okresov Trebišov a Michalovce. Cestári tam premiestnili všetku dostupnú techniku, aby dokázali udržiavať cesty prejazdné. Nie všade sa to ale pre vietor darilo. Časť obyvateľov sa preto ocitla v zajatí snehu.

V osade Hradištská Moľva žije približne 70 obyvateľov. Miestni sú na pravidelné problémy so snehom už zvyknutí. Cestári im prišli ihneď na pomoc. "Vieme, že takéto je počasie, zásobíme sa tak, aby bolo na celý mesiac," uviedol jeden z obyvateľov. "Neboli sme v takej situácii, aby cesto bola neprejazdná dlhšie ako ako pol hodinu," povedal Michal Kráľ, vedúci strediska SC KSK Michalovce.

​Silný vietor dával cestárom poriadne zabrať. Sneh sa dostával z polí na vozovku a na nej vznikali snehové jazyky. Pluhy, traktory či snehové frézy boli v najvyššej pohotovosti."Polovica okresu Michalovce hlási problémy na cestách. Po 15 minútach je niekedy cesta tak zafúkaná, že vôbec nevidno, že tam ten sypač bol," dodal Michal Kráľ.

Kto snehovú kalamitu na nížine podcenil, kruto na to doplatil. Šoféri zrazu vo veľkej rýchlosti prestali ovládať svoje autá a vietor ich odfúkol z cesty. Výstraha pred kalamitou na Zemplíne platí aj pre najbližšie hodiny. Cestári preto žiadajú všetkých šoférov aby dodržiavali aspoň základné pravidlo bezpečnosti.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
10:55 JAG IV.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
11:40 Vztah pro psa
13:15 Kid
15:15 Děda nebo trenér