Počet pracovných miest začína klesať, napriek tomu je práce stále dosť

Počet pracovných miest začína klesať, napriek tomu je práce stále dosť

BRATISLAVA / Rastúca ekonomika, vyššie platy a príchod nových investorov spôsobili v uplynulých rokoch na našom pracovnom trhu značný prievan. Nezamestnaných stále ubúda a šanca nájsť si slušnú robotu je naďalej pomerne veľká. Počet pracovných miest ale napriek tomu začína ubúdať.

Spočiatku to vyzeralo tak, že minulý rok bude z pohľadu ponuky pracovných miest rekordný, lenže napokon sa tak nestalo. Po dlhom čase ponuka zamestnávateľov nerástla. V porovnaní s rokom 2017 sa v ponuke najväčšej pracovnej agentúry objavilo o vyše tisíc pracovných miest menej. Dôvodom bola väčšia zdržanlivosť zamestnávateľov, ktorí týmto spôsobom reagovali na povinnosť zverejňovať platy v ponukách. "Zamestnávatelia často čakali na to, ako bude zverejňovať ponuky konkurencia a tiež museli zistiť, ako reagujú uchádzači na tie zverejňované platy. Často sme sa stretávali s tým, že zverejnili príliš nízke číslo a následne ho zvyšovali," povedala hovorkyňa portálu Profesia.sk Nikola Richterová.

Najväčší záujem o nových zamestnancov bol najmä v oblasti obchodu, výroby a dopravy, špedície a logistiky. Nedostatok pracovných ponúk, napriek zjavnému spomaleniu ale na teraz nehrozí.

Len prednedávnom oznámil minister financií Peter Kažimír spolu s premiérom Petrom Pellegrinim, že ekonomike sa darí, no na druhej strane priznali, že sa Slovákom darí aj zadlžovať sa.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:55 INKOGNITO
23:25 S PRAVDOU VON
20:10 Fakjú, pán profesor 2
22:30 Bohatá zima s JOJkou
22:35 Zúfalé ženy robia zúfalé veci
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
20:25 Robošváb
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Bod zlomu
22:15 Otcové a dcery
00:05 Špión, který mi dal kopačky