Dobrovoľne upravil terén v dedine. Pre svoje konanie sa musel postaviť pred súd

Dobrovoľne upravil terén v dedine. Pre svoje konanie sa musel postaviť pred súd

LEDNICKÉ ROVNE / Jeden z obyvateľov obce čelí súdnemu procesu za to, že využil stavebný odpad na to, aby urobil terénne úpravy na okraji tejto dediny. Napriek tomu, že mu za to hrozí väzenie, bez okolkov sa priznal k tomu, čo urobil. A je presvedčený o tom, že konal správne. Dedina po nejakom čase ale teraz rieši znova ten istý problém.

Sedemdesiatpäťročný Ferdinand sám pozháňal betón, kamene, či tehly zo zbúraných stavieb. Potom si objednal šoféra s nákladným autom, aby ich navozil na pozemok. Tento materiál poslúžil na úpravu strmého svahu a zasypanie jamy, ktorá bola pod ním. "Predtým voda vždy ostala v tej strži, a teraz ide dole dedinou. Blato, piesok, kamene," povedal jeden z chatárov Peter Vajdík. 

Podľa šéfky príslušného urbariátu to bol jeho svojvoľný čin. "On je podielnik tak ako aj niekto iný, keby aj polovicu pozemkov urbáru vlastnil on, tak si toto nemôže dovoliť," vyjadrila sa predsedníčka pozemkového spoločenstva Horenice Mária Chodurová. 

Na súdnom pojednávaní minulý týždeň nepadol rozsudok, ale krátko na to sa udialo niečo iné. Na tom istom pozemku hneď vedľa opäť pribudli tony stavebného odpadu. A podľa miestnych sa znova o to postaral Ferdinand. Isté teda je, že je tu ďalší stavebný odpad.  No zatiaľ nie je jasné, kto si objednal nákladiak, ktorý sem hlinu s kameňmi navozil teraz. 

Viaceré miesta Slovenska riešia problémy so skládkami odpadu. Čo je dôvodom? Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:55 Rande naslepo
09:05 Velký draft
11:05 Lovci dinosaurů