Dobrovoľne upravil terén v dedine. Pre svoje konanie sa musel postaviť pred súd

Dobrovoľne upravil terén v dedine. Pre svoje konanie sa musel postaviť pred súd

LEDNICKÉ ROVNE / Jeden z obyvateľov obce čelí súdnemu procesu za to, že využil stavebný odpad na to, aby urobil terénne úpravy na okraji tejto dediny. Napriek tomu, že mu za to hrozí väzenie, bez okolkov sa priznal k tomu, čo urobil. A je presvedčený o tom, že konal správne. Dedina po nejakom čase ale teraz rieši znova ten istý problém.

Sedemdesiatpäťročný Ferdinand sám pozháňal betón, kamene, či tehly zo zbúraných stavieb. Potom si objednal šoféra s nákladným autom, aby ich navozil na pozemok. Tento materiál poslúžil na úpravu strmého svahu a zasypanie jamy, ktorá bola pod ním. "Predtým voda vždy ostala v tej strži, a teraz ide dole dedinou. Blato, piesok, kamene," povedal jeden z chatárov Peter Vajdík. 

Podľa šéfky príslušného urbariátu to bol jeho svojvoľný čin. "On je podielnik tak ako aj niekto iný, keby aj polovicu pozemkov urbáru vlastnil on, tak si toto nemôže dovoliť," vyjadrila sa predsedníčka pozemkového spoločenstva Horenice Mária Chodurová. 

Na súdnom pojednávaní minulý týždeň nepadol rozsudok, ale krátko na to sa udialo niečo iné. Na tom istom pozemku hneď vedľa opäť pribudli tony stavebného odpadu. A podľa miestnych sa znova o to postaral Ferdinand. Isté teda je, že je tu ďalší stavebný odpad.  No zatiaľ nie je jasné, kto si objednal nákladiak, ktorý sem hlinu s kameňmi navozil teraz. 

Viaceré miesta Slovenska riešia problémy so skládkami odpadu. Čo je dôvodom? Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:55 NA CHALUPE
17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
16:10 INKOGNITO
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
17:10 Áno, šéfe USA III.
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
17:05 Máša a medveď II.
17:20 Cesta za pokladom
17:35 Strážca vesmíru Roger
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda