Riskujete v zahraničí jazdu na diaľnici bez známky? Pozor, zakročili ministri dopravy

Riskujete v zahraničí jazdu na diaľnici bez známky? Pozor, zakročili ministri dopravy

BRATISLAVA / Krajiny Európskej únie budú môcť po novom vymáhať pokuty od zahraničných vodičov, ktorí nezaplatia za jazdu po diaľnici. Na tomto rozhodnutí sa zhodli ministri dopravy v Bruseli. Európsky systém zatiaľ umožňuje posielať sankcie vodičom z niektorých krajín Únie za osem dopravných priestupkov.

"Teraz už len čakáme na formálne záležitosti v Bruseli, aby sme mohli cezhraničné vymáhanie pokút za diaľničné známky zaviesť aj v našej legislatíve. Problém sa podarilo vyriešiť aj vďaka spoločnému tlaku Slovenska, Rakúska a ďalších štátov, ktoré majú elektronický systém diaľničných známok," povedal minister dopravy Arpád Érsek. Do textu smernice zapracovali aj naše pripomienky, pričom v novembri sa ukončili rokovania medzi Radou Európskej únie, Európskym parlamentom a Komisiou. 

Spustenie systému vo všetkých členských štátoch bude trvať viac ako dva roky, pretože niektoré štáty nie sú v EUCARISE (európskom systéme), musia sa doň zapojiť a transponovať smernicu do svojej legislatívy. Okrem toho trvali na dlhšom prechodnom období, aby sa na zmeny stihli technologicky pripraviť. Slovensko bude iniciovať rokovania s okolitými štátmi, aby sa do systému zapojili čo najskôr a aby začal fungovať aspoň na regionálnej úrovni. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:35 ŽREBOVANIE
19:45 Hoď svišťom II.
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 Dr. LUDSKY
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:40 Děda nebo trenér
20:15 Nejkrásnější den
22:15 Tankový prapor