Nové trendy sa objavujú nielen v móde, ale aj vo výbave domácností

Nové trendy sa objavujú nielen v móde, ale aj vo výbave domácností

BRATISLAVA / Módne trendy sa nemenia iba v oblečení, líčení, či v účesoch, výrazne ovplyvňujú naše bývanie. V Bratislavskej Inchebe nájdete v týchto dňoch na veľtrhu nábytku inšpirácií viac než dosť, či už bývate v paneláku alebo v dome.

Počas 5-tich dní sa môžu návštevníci inšpirovať pri výbere toho správneho do svojho domova - napríklad škandinávsky minimalizmus, vidiecka romantika, anglická alebo francúzska, moderný industriálny štýl alebo aj slovenský folklórny dizajn či luxusná a nadčasová klasika. Menej je niekedy viac a platí to nielen v móde, ale aj pri výbere nábytku.

Aktuálne dominuje minimalizmus a neutrálne farby. Pričom nadčasové kúsky vám môžu vydržať aj niekoľko desaťročí. Tak ako stolička, ktorú Škandinávci vyrábajú od roku 1956.  Ak Vám farby pripadajú fádne , siahnuť môžete po tmavomodrej, tyrkysovej či horčicovej farbe. Alebo klasiku rozjasniť doplnkami.

Na ploche 20 tisíc m2 je 220 vystavovateľov. Inšpiráciu do svojho domova nájde každý. Tak napríklad milovníci prírody vôbec nemusia mať steny doma až tak chladné. Môžu byť aj z dreva alebo z machu. Nuž a výhodou je, že ho vôbec nemusíte polievať. 

Dominantou každej domácnosti má byť sedačka - praktická, pohodlná a najmä funkčná. Nemusí mať pritom obrovské rozmery. Dobrý dizajnér vie zo sedačky urobiť klenot aj do malého bytu. Hovorí sa, že každý človek prespí približne tretinu svojho života. Výber postele a správneho matracu tak zrejme nikto na ľahkú váhu neberie.

Pozrite si z akého netradičného materiálu sa dá vyrábať nábytok:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 Profesionáli VII.
08:55 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
07:00 Kutyil s.r.o. II.
08:05 Panelák
09:30 Dr. Dokonalý
07:00 Rapotáčik
07:10 Agi Bagi II.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:50 Ohňostroj lásky
07:25 Skleněný zámek
09:40 Pozlátko Hollywoodu