Andrej Kiska sa stretol s bežkyňou Annamáriou. Poprial jej veľa úspechov

04.09.2018 16:03 Noviny.sk Slovensko

Andrej Kiska sa stretol s bežkyňou Annamáriou. Poprial jej veľa úspechov

MOLDAVA NAD BODVOU / Istotne si pamätáte na dievča, ktoré v balerínkach predbehlo na pretekoch všetky svoje súperky a skončilo na 1. mieste. Pamätá si ju aj prezident Andrej Kiska a v utorok ju išiel navštíviť.

Balerínky už ich malá majiteľka vyhodila lebo sa rozpadli. Na ten pretek si však bude spomínať vďaka fotografii ale aj medaile, ktorú si domov odniesla. O talentovanú bežkyňu majú po úspechu záujem kluby, ktoré už vychovali nejedného športovca. V utorok ju navštívil aj sám prezident. 

"Každé dieťa musí dostať šancu. Nedávno obletela Slovensko fotografia rómskeho dievčatka - Annamárie, ktorá v balerinkách vyhrala atletickú súťaž. Dnes som mal tú česť sa s ňou osobne stretnúť. Nepochybujem, že medzi deťmi máme ešte veľa neobjavených talentov a som rád, že sú ľudia, ktorí ich medzi nimi hľadajú. Annamária sa po svojom úžasnom víťazstve stala súčasťou atletického oddielu. Verím, že sa jej bude dariť nielen v športe, ale aj v škole, a najmä v živote," napísal na svoju sociálnu sieť prezident Andrej Kiska. 

Pod Annamáriinou fotkou sa ozvalo mnoho ochotných ľudí, ktorí chcú dievčatku zaplatiť novú bežeckú obuv aj trénera, aby mohla rozvíjať svoj bežecký talent. Centrum voľného času CVrČek jej vytvorí od septembra možnosť trénovať pod dohľadom trénera a bude sa môcť zlepšovať vo výkonoch.

Zdroj: noviny.sk/FB Andrej Kiska

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green