Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

SOBRANCE / Slovensko je stále krajinou, ktorú nelegálni migranti využívajú pri ceste na západ. Dôkazom je aj najnovší prípad, ktorý sa odohral na východe. Polícia tam začiatkom týždňa zadržala údajného prevádzača s tuctom cudzincov.

Policajti chytili muža, ktorý viezol v aute 12 nelegálnych migrantov. Smeroval s nimi k obci Horňa v okrese Sobrance. Za prevoz štyroch cudzincov z Indie a ôsmich z Vietnamu mal dostať odmenu. Informovala o tom polícia.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sa na naše územie dostali nelegálne mimo hraničný priechod a nemali doklady totožnosti.

"Policajtom sa vodič osobného motorového vozidla snažil ukryť v slepej ulici v Horni pri rodinnom dome," uviedla pre TV JOJ policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Hliadke mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec však neušiel a zadržali ho aj spolu s nelegálnymi migrantmi.

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Boli to štyri osoby štátnej príslušnosti Indie a osem osôb štátnej príslušnosti Vietnamu.

Slováka Tomáša D. už v utorok obvinili z prevádzačstva a hrozia mu tri až osem rokov za mrežami.

Nelegálnych migrantov vrátili v zmysle readmisnej dohody na Ukrajinu.

V Starej Turej zadržali utečencov

Traja Afganci smerovali do Francúzska. Ukryli sa do nákladného auta, ktoré prišlo na Slovensko po tovar. Len čo zaparkovalo v objekte firmy v Starej Turej, traja muži chceli vystúpiť. Skončili však v rukách policajtov. Eskortovali ich na cudzineckú políciu. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:55 INKOGNITO
23:10 HESLO
20:25 Farba víťazstva
23:15 10 000 svätých
01:25 Najlepšie svetové videá II.
20:10 Kosti III.
21:00 Dr. House I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
20:15 Čínský obchodník
22:10 Hotel Artemis
23:55 Strážce spravedlnosti I.