Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

SOBRANCE / Slovensko je stále krajinou, ktorú nelegálni migranti využívajú pri ceste na západ. Dôkazom je aj najnovší prípad, ktorý sa odohral na východe. Polícia tam začiatkom týždňa zadržala údajného prevádzača s tuctom cudzincov.

Policajti chytili muža, ktorý viezol v aute 12 nelegálnych migrantov. Smeroval s nimi k obci Horňa v okrese Sobrance. Za prevoz štyroch cudzincov z Indie a ôsmich z Vietnamu mal dostať odmenu. Informovala o tom polícia.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sa na naše územie dostali nelegálne mimo hraničný priechod a nemali doklady totožnosti.

"Policajtom sa vodič osobného motorového vozidla snažil ukryť v slepej ulici v Horni pri rodinnom dome," uviedla pre TV JOJ policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Hliadke mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec však neušiel a zadržali ho aj spolu s nelegálnymi migrantmi.

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Boli to štyri osoby štátnej príslušnosti Indie a osem osôb štátnej príslušnosti Vietnamu.

Slováka Tomáša D. už v utorok obvinili z prevádzačstva a hrozia mu tri až osem rokov za mrežami.

Nelegálnych migrantov vrátili v zmysle readmisnej dohody na Ukrajinu.

V Starej Turej zadržali utečencov

Traja Afganci smerovali do Francúzska. Ukryli sa do nákladného auta, ktoré prišlo na Slovensko po tovar. Len čo zaparkovalo v objekte firmy v Starej Turej, traja muži chceli vystúpiť. Skončili však v rukách policajtov. Eskortovali ich na cudzineckú políciu. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

18:20 NAŠI IV.
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
19:45 KINOSÁLA
17:40 Nákupné maniačky
18:50 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha V.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
18:40 Knihy od Stonožky
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty
21:55 Vzkaz v láhvi