Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

SOBRANCE / Slovensko je stále krajinou, ktorú nelegálni migranti využívajú pri ceste na západ. Dôkazom je aj najnovší prípad, ktorý sa odohral na východe. Polícia tam začiatkom týždňa zadržala údajného prevádzača s tuctom cudzincov.

Policajti chytili muža, ktorý viezol v aute 12 nelegálnych migrantov. Smeroval s nimi k obci Horňa v okrese Sobrance. Za prevoz štyroch cudzincov z Indie a ôsmich z Vietnamu mal dostať odmenu. Informovala o tom polícia.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sa na naše územie dostali nelegálne mimo hraničný priechod a nemali doklady totožnosti.

"Policajtom sa vodič osobného motorového vozidla snažil ukryť v slepej ulici v Horni pri rodinnom dome," uviedla pre TV JOJ policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Hliadke mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec však neušiel a zadržali ho aj spolu s nelegálnymi migrantmi.

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Boli to štyri osoby štátnej príslušnosti Indie a osem osôb štátnej príslušnosti Vietnamu.

Slováka Tomáša D. už v utorok obvinili z prevádzačstva a hrozia mu tri až osem rokov za mrežami.

Nelegálnych migrantov vrátili v zmysle readmisnej dohody na Ukrajinu.

V Starej Turej zadržali utečencov

Traja Afganci smerovali do Francúzska. Ukryli sa do nákladného auta, ktoré prišlo na Slovensko po tovar. Len čo zaparkovalo v objekte firmy v Starej Turej, traja muži chceli vystúpiť. Skončili však v rukách policajtov. Eskortovali ich na cudzineckú políciu. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:50 NAŠI II.
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:10 Simpsonovci XXI.
17:40 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
18:40 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
16:45 Klamári II.
17:45 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:15 Barbapapa II.
17:25 Agi Bagi
17:40 Strážca vesmíru Roger
16:15 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
18:00 Tristan a Isolda
20:15 Skutečný Rocky Balboa