Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute

SOBRANCE / Slovensko je stále krajinou, ktorú nelegálni migranti využívajú pri ceste na západ. Dôkazom je aj najnovší prípad, ktorý sa odohral na východe. Polícia tam začiatkom týždňa zadržala údajného prevádzača s tuctom cudzincov.

Policajti chytili muža, ktorý viezol v aute 12 nelegálnych migrantov. Smeroval s nimi k obci Horňa v okrese Sobrance. Za prevoz štyroch cudzincov z Indie a ôsmich z Vietnamu mal dostať odmenu. Informovala o tom polícia.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sa na naše územie dostali nelegálne mimo hraničný priechod a nemali doklady totožnosti.

"Policajtom sa vodič osobného motorového vozidla snažil ukryť v slepej ulici v Horni pri rodinnom dome," uviedla pre TV JOJ policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Hliadke mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec však neušiel a zadržali ho aj spolu s nelegálnymi migrantmi.

Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Policajti na východe zadržali 12 nelegálnych migrantov. Tomáš ich prevážal v aute Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Boli to štyri osoby štátnej príslušnosti Indie a osem osôb štátnej príslušnosti Vietnamu.

Slováka Tomáša D. už v utorok obvinili z prevádzačstva a hrozia mu tri až osem rokov za mrežami.

Nelegálnych migrantov vrátili v zmysle readmisnej dohody na Ukrajinu.

V Starej Turej zadržali utečencov

Traja Afganci smerovali do Francúzska. Ukryli sa do nákladného auta, ktoré prišlo na Slovensko po tovar. Len čo zaparkovalo v objekte firmy v Starej Turej, traja muži chceli vystúpiť. Skončili však v rukách policajtov. Eskortovali ich na cudzineckú políciu. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:15 Súdna sieň
10:20 POLICAJTI V AKCII
11:20 DIVOKÉ KONE
09:25 Simpsonovci XXIV.
10:25 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:10 Mutanti
08:15 Panelák
09:40 Policajt z L.A.
10:55 JAG IV.
09:30 Knihy od Stonožky
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:10 Mé potrhlé já
10:45 Jmenuji se Jerry
12:35 Hrdinové ohně