Deti sa vyfotili pri propagácii fašizmu
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TV JOJ
Najväčší slovenský debatný server zasiahol problém prejavov neofašizmu. K tejto zhubnej ideológii sa tentoraz dokonca pridali i deti navštevujúce základnú školu.
Najväčší slovenský debatný server zasiahol problém prejavov neofašizmu. K tejto zhubnej ideológii sa tentoraz dokonca pridali i deti navštevujúce základnú školu.
O to hroznejšie je, že takéto aktivity vykonávajú počas vyučovania. Pod prezývkou 88princess na chatovacej stránke Pokec figuruje iba päťnásťročná dievčina, bývajúca pravdepodobne niekde v okolí Bratislavy.
K fašizmu navádza už jej užívateľské meno. Číslo 88, z ktorého je zložené, je zašifrovaný kód obľúbený najmä u skinheadov i ostatných prívržencov neonacizmu. Osmička znamená písmeno H, ktoré je ôsme v poradí v abecede. Číslica 88 tak znamená HH - skratku nacistického pozdravu Heil Hitler!
Podozrivý je aj profil tejto dievčiny. V ňom píše: "Už viem, tie časy nejdú vrátiť späť, spomeň si na to, keď svet bol slobodný. Však teraz ľudskou hlúposťou, pochabou tuposťou, padáme k nohám tým, čo to chceli! Ja verím, raz príde deň, keď národ povstane. A potom mojou radosťou, krvavou hrdosťou, kráčame vpred, tak sme to chceli."
V údajoch o nej sme dokonca našli prihlásenie sa k uctievaniu viacerých fašisticky sa prejavujúcich skupín a v albume i fotky mužov s výrazom nápadne pripomínajúcim skinheadov, či čierne čižmy, ktoré majú v obľube sympatizanti fašizmu. Ešte šokujúcejšia je ďalšia snímka, na ktorej je hneď niekoľko detí, ležiacich na parketách. Spojením tiel, tak v telocvični vytvorili hákový kríž.
Joj.sk
"Podľa nicku ( prezývky, pozn. redakcie ) si domyslíte čo počúvam, napríklad Juden mord, Biely odpor, Krátky proces, Projekt vandal, Orlík," píše mladá ultranacistka. Redakcia Joj.sk sa s ňou pokúsila pod krycím menom nadviazať kontakt. Na naše prekvapenie sa ozvala už po krátkej chvíli.
Netušiac sa nám ihneď vyznala, aká je hrdá na svoje presvedčenie a že uvedené neonacistické skupiny patria medzi prvé hudobné projekty, ktoré ako dieťa začala počúvať. "Na ich koncerty zatiaľ nechodím, hoci by som veľmi chcela, ale mama sa bojí, že budem mať nejaké problémy. Nechápem ju," dodala.
Portál Azet. sk je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich projektov slovenského internetového trhu. V pracovných dňoch jeho stránky navštívi niekoľko stotisíc ľudí, mesačne takmer dva milóny.