Policajti zbierajú mŕtve drozdy. Primátor varuje ľudí pred nakazením

Policajti zbierajú mŕtve drozdy. Primátor varuje ľudí pred nakazením

PARTIZÁNSKE / V Partizánskom hynú vtáky. Mestskí policajti pozbierali viaceré drozdy, ktoré našli nielen v centre, ale aj na sídliskách. Vtáky odovzdali veterinárom, ktorí ich poslali na expertízu. Kým budú výsledky známe, ľudia by mali byť opatrní.

Obyvateľom Partizánskeho sa naskytol nepríjemný pohľad. Na zemi ležali mŕtve vtáky. "Minulý týždeň v piatok bolo nájdených sedem uhynutých vtákov v centrálnej časti mesta, cez víkend ďalšie, bol som upozornený ľuďmi cez sociálne siete," uviedol Jozef Božik, primátor mesta Partizánske.

V uliciach mesta hynú najmä drozdy, ktoré postupne zbierajú mestskí policajti. "Museli sme rýchlo prísť a dať ich veterinárovi, boli dané na rozbor," opísal situáciu Peter Latečka z Mestskej polície v Partizánskom.

Podľa veterinárky príčinou úhynu drozdov môžu byť bakteriálne, či vírusové ochorenia alebo aj chemické postreky. "Príčinou mohli byť bakteriálne alebo vírusové ochorenia, alebo toxíny. Skôr by prichádzali do úvahy postreky. Mohlo byť zasiahnuté drobné ovocie, ktorým sa drozdy živia," informovala Ladislava Šindlerová, veterinárka EJMI Bojnice. "Viem, že takýto úhyn zaznamenali v Bánovciach nad Bebravou, aj v Prievidzi," dodal primátor Partizánskeho. 

Mestskí policajti dôkladne monitorujú trávnaté plochy. Primátor vyzýva obyvateľov Partizánskeho na opatrnosť. "Akonáhle spozorujú uhynuté vtáctvo, nech ľudia volajú mestskú políciu, aby sme zabránili ďalšej kontaminácii," dodal Peter Latečka. Výsledky expertízy z uhynutých vtákov by mali byť známe v piatok.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:00 Iron Man 2
14:40 Rodinná lúpež
16:45 NA CHALUPE
10:20 Don Camillo
13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
11:15 Tequila a Bonetti
12:15 Kravaťáci VI.
13:25 INKOGNITO
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
12:50 Rybičky Flip a Flap
11:45 Jmenuji se Jerry
13:35 Vlna zabiják
15:15 Pes ro(c)ku