Ministerka vnútra Saková k výsluchu novinárky Holcovej: Ak došlo k zlyhaniu, postup necháme preveriť

Ministerka vnútra Saková k výsluchu novinárky Holcovej: Ak došlo k zlyhaniu, postup necháme preveriť

BRATISLAVA / Ministerka vnútra Denisa Saková sa vyjadrila k výsluchu novinárky a blízkej spolupracovníčky zavraždeného novinára Jána Kuciaka Pauly Holcovej. Vyšetrovatelia NAKA totiž Holcovej po ôsmich hodinách výsluchu vzali mobil a žiadali od nej prístupové kódy do mobilu aj do aplikácií v ňom. Tie im novinárka odmietla dať. Podľa Sakovej je vyšetrovanie pod dohľadom generálnej prokuratúry, ktorá si vyhradila právo komunikovať akékoľvek informácie.

"Generálna prokuratúra vytvorila medzinárodný vyšetrovací tím a vyhradila si aj právo komunikovať akékoľvek informácie. Z pohľadu mojich kompetencií nie som oboznámená so žiadnymi informáciami z vyšetrovania ani nemôžem byť oboznámená," uviedla ministerka vnútra Denisa Saková.

Či bol postup štandardný alebo neštandardný posúdiť nevedela. "Ak k nejakému zlyhaniu počas vyšetrovania došlo a budeme o tom mať vedomosť, tak určite postup necháme preveriť," dodala s tým, že vyšetrovanie je pod dohľadom generálnej prokuratúry a medzinárodného vyšetrovacieho tímu. "Kým toto vyšetrovanie neskončí, procesne nebudeme do toho vyšetrovania zasahovať. Čo sa týka všetkých dotazov, určite sa nimi budeme zaoberať ale budú konať orgány činné v trestnom konaní prípadne inšpekcia ministerstva vnútra," uviedla ministerka. 

Osem hodín výsluchu, bez jedla a v zime. Česká novinárka, ktorá na medzinárodných kauzách spolupracovala so zavraždeným novinárom Jánom Kuciakom prišla na výsluch na Slovensko, podľa jej slov, v dobrej viere. "Išla som tam v dobrej viere ako svedok. Nie ako podozrivý. Svedkom sa, myslím, telefóny nezabavujú," uviedla medzi komentármi. 

"Dnes, zajtra a asi ani v najbližšej dobe sa mi nedovoláte. Tiež mi, prosím, nepíšte," uviedla Holcová na svojom profile na sociálnej sieti. Pavlu Holcovú z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku vypočúvali príslušníci NAKA v utorok. Svoje stanovisko zverejnila aj organizácia Reportéri bez hraníc, ktorí konanie slovenskej polície odsúdili. 

"Česká novinárka Pavla Holcová, kolegyňa Jána Kuciaka, vypovedala pred slovenskou políciou o vražde, no policajti jej skonfiškovali mobil. Organizácia Reportéri bez hraníc odsudzuje narušenie diskrétnosti zdrojov novinárky a vyzýva políciu, aby jej mobil vrátili."

Pozrite si rozhovor s ministerkou vnútra Denisou Sakovou.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:30 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
06:35 SpongeBob v nohaviciach VIII.
05:00 Fórky, vtipky XXVII.
05:40 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:30 POLICAJTI V AKCII
06:15 Najlepší hamburger na svete
06:40 Veľké upratovanie: New York I.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:20 O myšce a medvědovi
06:50 Den na zkoušku
08:25 Jmenuji se Jerry