IKEA varuje: Nepoužívajte tento produkt, môže byť veľmi nebezpečný

25.04.2018 09:21 Noviny.sk Slovensko

IKEA varuje: Nepoužívajte tento produkt, môže byť veľmi nebezpečný

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Známy obchodný dom s nábytkom IKEA vyzýva zákazníkov, aby sa prihlásili na opravu plynových varných dosiek ELDSLÅGA. Dôvodom sú zvýšené emisie CO nad povolené limity EÚ. Varovanie uvádzajú na svojej stránke, aj na sociálnej sieti ako sponzorovaný odkaz.
Z preventívnych dôvodov zabezpečuje IKEA opravu plynových varných dosiek ELDSLÅGA, ktoré boli zakúpené pred 1. januárom 2018, ako uvádzajú v zverejnenej správe. Toto opatrenie prijal obchodný dom na základe zistení kontrolných orgánov v Belgicku. Uvedený problém sa týka verzie varnej dosky, ktorá sa predávala len v Európe. Na odstránenie chyby je potrebné, aby zákazníka navštívil servisný technik a varnú dosku opravil. Táto služba je bezplatná.

Podľa zverejnenej správy pri výrobe došlo u dodávateľa k omylu a do jedného z horákov varnej dosky bol nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil, čoho dôsledkom sú zvýšené emisie oxidu uhoľnatého (CO) nad povolené limity EÚ. Skúmanie preukázalo, že nehrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu. IKEA nedostala žiadne hlásenie o nehode.
IKEA žiada zákazníkov, ktorí si kúpili plynovú varnú dosku ELDSLÅGA pred 1. januárom 2018, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky, kým nezabezpečia jej opravu. Ostatné horáky sú bezpečné a je možné ich používať.
Zdroj: ikea.sk

​Prosia zákazníkov, ktorí vlastnia takúto varnú dosku, aby sa obrátili na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111 a dohodli si ďalší postup odstránenia chyby. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný. IKEA sľubuje, že spraví všetko pre to, aby boli opravy vykonané čo najrýchlejšie.

Spomínaný výrobok sa predával v týchto krajinách: Švédsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko, Island, Česká republika, Chorvátsko, Litva, Srbsko, Rusko, Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Španielsko, Veľká Británia, Írsko, Taliansko, Portugalsko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko a Francúzsko.
Pozrite si archívnu reportáž o inom produkte, ktorý môže byť potenciálne nebezpečný:

Zdroj: noviny.sk/ikea.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:55 Terminátor
01:10 Zrodenie diabla
03:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
23:25 Letecké katastrofy XV.
00:25 Liga snov VI.
01:00 Liga snov VII.
23:05 Vražedné Miami II.
00:05 Graceland III.
01:00 Súdna sieň
23:20 Príbehy dvoch myší
23:45 Zabi nudu! II.
23:55 Wilf - čarodejnícky pes
22:25 Nebezpečné pokušení
00:00 Rodinná loupež
01:30 Temné kouty