Sviatok milovníkov bubnov Drumfest Slovakia znova v Pezinku

Sviatok milovníkov bubnov Drumfest Slovakia znova v Pezinku Zdroj: DRUMFEST SLOVAKIA
Milovníci bicích nástrojov majú svoj zraz už po druhýkrát v Pezinku. 7. apríla sa v Dome kultúry uskutoční DRUMFEST SLOVAKIA.

Pod jeho organizáciu sa opäť podpísalo občianske združenie P.R.D /Pezinské rozprávkové divadlo/ spolu s ďalšími partnermi. Autor projektu Petter Bittner, nám o festival prezradil viac: "Po minuloročných fantastických reakciách návštevníkov na vystúpenia svetových bubeníkov Bennyho Greba, Martina Valihoru, Dalibora Mráza a ďalších sme chceli pripraviť aj tento rok program, ktorý by bol pestrý a priniesol by zaujímavé workshopy a vystúpenia kreatívnych hráčov. Som presvedčený o tom, že sa nám to podľa mien v programe, podarilo."

Do Pezinka zavíta jedna z najznámejších a najrešpektovanejších svetových bubeníčiek súčasnosti Anika Nilles z Nemecka. Táto mladá umelkyňa získala za svoju hru viaceré ocenenia renomovaných svetových bubeníckych časopisov. So svojimi klinikami a vystúpeniami sa predstavila, okrem Európy, aj v Severnej Amerike a Číne. Dostala pozvanie aj do vysielania celosvetového internetového bubeníckeho programu Drumeo, v ktorom vystupujú top bubeníci. Zaujímavosťou je, že sa presadila prostredníctvom vlastných kompozícií. S hrou na bicie začala vo svojich 6 rokoch.

Na festival dorazí spoza rieky Morava Miloš Meier, ktorý je známy svojou energickou hrou. Vyrastal v muzikantskej rodine, hudbe sa teda venuje odmalička, na bicie prišlo v jeho desiatich rokoch. Svoje bubenícke workshopy nazýva Drumming Syndrome. Podarilo sa mu účinkovať na množstve bubeníckych festivaloch po celom svete - Nemecko, Španielsko, Taliansko, Holandsko, ... Minulý rok zaznamenal veľký ohlas na festivale v juhokórejskom Soule. Miloš ide každé vystúpenie naplno, takže sa pripravte energickú show.

Na DRUMFEST SLOVAKIA bude so svojimi paličkami čarovať aj David Hodek - jeden z popredných slovenských bubeníkov pôsobiaci vo svete. Už ako dieťa jeho talent potvrdili ľudia, ako George Cables, Essiet Essiet, Casey Benjamin a mnoho iných. V roku 2010 dostal ocenenie “Talent of the Year” od Austrian Music Office, ktoré mu odovzdali v legendárnom klube Porgy & Bess vo Viedni. Neskôr sa stal firemným hráčom Zildjian, ako jeden z najmladších v histórii tejto svetoznámej firmy vyrábajúcej činely. Pôsobí na vyše 60 albumoch a hrá v rôznych svetových formáciách

Festival otvorí svojim vystúpením drumline Click Hunters. Priaznivci pochodového bubnovania sa majú na čo tešiť.

V malej sále sa udeje Drum circle s La3nocubano. Účastníci workshopu budú môcť spolu s lektormi priamo na mieste vytvoriť rytmickú kompozíciu.

Ďalší workshop si pripravil známy slovenský bubeník Emil Frátrik. Záujemcom predvedie, čo všetko sa dá zahrať na minimalistickej sade. Viac ako štvrťstoročie sa pohybuje na československej hudobnej scéne všetkými žánrami. Podieľal sa na nahrávaní viac ako 70 albumov špičkových interpretov z Čiech a Slovenska, filmovej hudby a muzikálov. Zo zahraničných spoluprác treba spomenúť hudobníkov ako Ivan Kral (USA), Delmar Brown (USA), Finally, (feat. Eric Marienthal, Garry Bias). Vinx a mnohí ďalší. V súčasnosti funguje hlavne ako session player.

Zdroj: Drumfest Slovakia

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo