Skoro jasno
10°
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Prvý zo zranených pilotov sa prebral z umelého spánku
Zdielať na

Prvý zo zranených pilotov sa prebral z umelého spánku

PREŠOV / Prvý z dvojice policajných pilotov hospitalizovaných v prešovskej nemocnici po páde vrtuľníka na vojenskom letisku v Nižnej Šebastovej pri Prešove sa prebral z umelého spánku.

„Jeden z pacientov je už pri vedomí a komunikuje s okolím. Naďalej u neho prebieha komplexná intenzívna liečba,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A Reimana v Prešove Renáta Cenková. Zároveň dodala, že druhý pacient je naďalej na umelej pľúcnej ventilácii v umelom spánku a v kritickom stave. „Obaja zostávajú hospitalizovaní na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ dodala hovorkyňa. Obaja piloti pri nehode utrpeli mnohopočetné zlomeniny.

Policajný vrtuľník typu Bell 429 havaroval v stredu 10. mája popoludní pri výcviku evakuácie osôb. Pád neprežila dvojica hasičských záchranárov – riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove Radoslav Lacko a veliteľ družstva Peter Toďor. Kondolenčné knihy, kde môže verejnosť vyjadriť svoju sústrasť, sú umiestnené v budove radnice na Hlavnej ulici aj na Krajskom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru na Požiarnickej ulici v Prešove.

Po páde s vrtuľníkom z asi sto metrovej výšky majú obaja mnohopočetné zranenia, prevažne komplikované zlomeniny. Ide o pilota a palubného technika. Ešte v deň tragédie sa museli podrobiť urgentným operačným zákrokom. Ich stav je naďalej kritický. Pri operáciách zasahovalo niekoľko operačných tímov. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy