Sme v EÚ občania 2. kategórie? Menej kvalitné potraviny by mali označovať

Sme v EÚ občania 2. kategórie? Menej kvalitné potraviny by mali označovať

SLOVENSKO / Rozdielna kvalita potravín sa stáva európskou témou. Naša ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná sa preto stretla s eurokomisárkou pre ochranu spotrebiteľov Věrou Jourovou. Tesne po rokovaní ju vyspovedala redaktorka TV JOJ Alena Malchová.

Celá táto situácia, ohľadne dvojakej kvality potravín, sa začala riešiť potom čo zhruba pred dvomi týždňami.

Slovenská ministerka Matečná vtedy predstavila rade ministrov pôdohospodárstva EÚ láboratórne výsledky, ktoré dokazovali dvojakú kvalitu potravín EÚ.

Občania dvoch kategórií

No a samotné stretnutie dopadlo tak, že eurokomisárka prišla s plánmi ako túto situáciu riešiť. "Mali by sme prísť s jasným právnym stanoviskom, jasne to pomenovať. Podľa môjho názoru je to neférová obchodná praktika. Mali by sme nechať konať obchodné inšpekcie, ktoré môžu vynútiť zastavenie týchto praktík. Buď sa zvýši kvalita potravín, ktorá sa predáva na východe EÚ, a teda aj na Slovensku, alebo sa potraviny s nižšou kvalitou premenujú, aby ľudia vedeli čo kupujú," uviedla eurokomisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová.

potra

​Naozaj sme v EÚ rozdelení na občanov 1. a 2. kategórie? Eurokomisárka Věra Jourová túto situácie berie osobne. Podľa nej by sme okamžite mali začať potraviny s nižšou kvalitou a malo by to hneď ovplyvňovať každého spotrebiteľa. S riešením by sme podľa eurokomisárky mali začať okamžite.

"Ja to ako Češka tak vnímam a mňa to uráža, pokiaľ som braná ako spotrebiteľ, ktorý znesie všetko. Poďme s tým niečo robiť," dodala eurokomisárka.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
10:55 Letecké katastrofy III.
12:10 Profesionáli VII.
12:50 Naši I.
10:30 Panelák IX.
11:55 Nákupné maniačky
13:20 Záchranári
11:00 Tom a Lili
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky I.
10:35 E.A. Poe: Podivný experiment
12:35 Svatba na bitevním poli
14:25 Proxima