Skoro jasno
Bratislava
Veronika
4.2.2023
Poslanec Pčolinský chce v parlamente spojiť východniarov
Zdielať na
Slovensko

Poslanec Pčolinský chce v parlamente spojiť východniarov

BRATISLAVA / V Parlamente by mala vzniknúť pracovná skupina, ktorú by tvorili výlučne len východniari. S týmto nápadom prišiel poslanec za politickú stranu Sme rodina Peter Pčolinský. Chce tak dosiahnuť, aby prijaté zákony prospeli aj východnému Slovensku.

Poslanec Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina) chce v parlamente spojiť východniarov. Ako povedal pre agentúru SITA, chce vytvoriť pracovnú skupinu, v ktorej by boli združení všetci poslanci parlamentu, ktorí majú trvalé bydlisko na východe Slovenska, bez ohľadu na politickú príslušnosť.

"Takáto skupina by pri predkladaní zákonov skúmala a pripomienkovala, či zákony prinesú osoh východnému Slovensku. Išlo by o čisto pracovnú skupinu," povedal Pčolinský, ktorý už oslovil viacerých poslancov z vládnej koalície aj opozície.

Záhoráci aj Rusíni

"Dá sa so všetkými normálne rozprávať, máme veľmi podobné názory," konštatoval. Pčolinský sa neobáva, že by takto diskriminovali ostatné regióny. "Pokojne, nech sa takto spoja Záhoráci, Stredoslováci či Rusíni," dodal.

Podľa poslanca NR SR Jána Podmanického (Smer-SD) je prirodzené, keď sa poslanci snažia pomáhať regiónom, z ktorých pochádzajú. "Kto by to spochybňoval, nehovoril by pravdu," povedal pre agentúru SITA poslanec, ktorý pochádza z Kysúc.

Pomoc regiónom

Podľa neho je taká pomoc regiónu aj správna, pretože tak vzniká určité prepojenie medzi ľuďmi v regióne a poslancom, ktorý z tohto regiónu pochádza.

"Navyše, najviac poslancov je z Bratislavy a okolia, a práve preto, aby sa aj ostatné regióny Slovenska mohli primerane rozvíjať, je potrebné, aby poslanci naprieč politickým spektrom spoločne pomáhali svojim regiónom," dodal.

Súvisiace články

Najčítanejšie