Zatiahnuté
Bratislava
Edmund
1.12.2022
Smer vo voľbách staví na Maďariča, napriek prezidentskému neúspechu
Zdielať na
Slovensko

Smer vo voľbách staví na Maďariča, napriek prezidentskému neúspechu

BRATISLAVA / Predvolebnú kampaň Smeru-SD opäť povedie podpredseda strany a súčasný minister kultúry Marek Maďarič. Opätovne sa stal šéfom volebného štábu, a to aj napriek tomu, že v roku 2014 neúspešne viedol predvolebnú kampaň Roberta Fica v prezidentských voľbách. Vtedy sa vzdal aj funkcie straníckeho podpredsedu.

Marek Maďarič ako šéf volebného štábu stojí za najväčším úspechom strany, keď v roku 2012 s výrazným náskokom vyhrala parlamentné voľby a sama zostavila vládu.

O Maďaričovom menovaní rozhodlo stranícke predsedníctvo na návrh vedenia strany. Maďarič viedol volebný štáb aj pred voľbami do NR SR v rokoch 2006 a 2010.

Parlamentné voľby majú byť posledný februárový, alebo prvý marcový víkend  budúceho roka.

Favorit volieb

Ak by sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 37,7 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS.

Na druhom mieste by skončila strana Sieť so ziskom 11,4 percenta. Nasledovali KDH (8,2), koalícia OĽaNO a NOVA (8), Most-Híd (7,1) a SNS (6,4). Do parlamentu by sa dostala aj SaS so ziskom 5,4 percenta hlasov.

Pod čiarou

Pred bránami parlamentu by naopak ostali SMK (4,1), TIP (2,5), SDKÚ-DS (2,2), ĽS NS (2,2), Šanca (1,6), SKOK (1). Menej ako jedno percento hlasov by získali KSS (0,7), Strana zelených (0,7) a Národná koalícia (0,3). Iné strany by podporilo pol percenta opýtaných.

Prepočet na kreslá v Národnej rade SR by bol nasledovný: Smer-SD 68, Sieť 20, KDH 14, koalícia OĽaNO, NOVA 14, Most-Híd 13 SNS 11, SaS 10 kresiel.

Strana Smer-SD je dlhodobo najsilnejšou stranou na Slovensku, pozrite si archívnu reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie