Polícia chytila dílera (15), marihuanu prevážal v kufri

Polícia chytila dílera (15), marihuanu prevážal v kufri

TRENČÍN / Policajti z obvodného oddelenia v Trenčíne zadržali dílerov drog v momente, keď si odvážali marihuanu z poľa. Jeden z nich má iba 15-rokov. Mladíci viezli rastlinu v kufri, ale vrecúška s drogou mali aj pri sebe.

Policajti z obvodného oddelenia zastavili auto, ktoré išlo po meste veľmi rýchlo. Nakoniec sa ukázalo, že v ňom sedia známi díleri. "Podozriví u seba prechovávali igelitové vrecká s obsahom neznámej zelenej sušiny," informuje hovorkyňa policajného zboru Elena Antalová.

Zelenú sušenú látku vo vrecúškach mladíci ukrývali aj v aute. Ešte väčšie prekvapenie policajtov čakalo v kufri. "V kufri auta našli policajti z obvodného oddelenia z Trenčína vrece s obsahom čerstvo natrhanej zelenej rastliny," pokračuje Antalová.

Obchod so smrťou

Mladíci pestovali marihuanu na poli za Trenčianskymi Stankovciami. Policajti z obvodného oddelenia v Trenčíne ich zadržali pár minút po tom, ako zožali úrodu.

"U týchto mladých ľudí je, tiež ako u ich rodičov, vidina získať peniaze. Je to ale obchod so smrťou," tvrdí odborník na liečbu závislosti Marián Daubner. "Podozrivé osoby sú vo veku 15 a 18 rokov a policajti im obmedzili osobnú slobodu," povedala hovorkyňa.

Hranica klesá

To, že sa medzi dílermi objavil iba 15-ročný mladík, je podľa odborníkov dôkazom toho, že veková hranica užívateľov drog rapídne klesá. Zadržanú látku poslali policajti na expertízu. Podľa jej výsledkov určia trestnú sadzbu, ktorá mladíkom hrozí.

"Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre drogovú tresnú činnosť," dodáva Antalová.

Téme sa venuje redaktor Pavol Čertík:

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Profesionáli III.
10:20 Nákupné maniačky
11:45 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
08:45 Lásce v patách
10:20 O(d)puštění
11:55 Roman Polanski: Pravdivý příběh