Jasno
-7°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
V zariadení pre nelegálnych migrantov v Sečovciach zasahovali policajti
Zdielať na

V zariadení pre nelegálnych migrantov v Sečovciach zasahovali policajti

TREBIŠOV / V Útvare policajného zaistenia cudzincov v Sečovciach (okr. Trebišov) riešili krízovú situáciu. Utečenci, ktorí sa tu nachádzajú, prestali rešpektovať pokyny strážnikov. Na miesto preto museli privolať pohotovostné jednotky.

Policajné jednotky začali proti cudzincom zasahovať v utorok približne o desiatej hodine.Muži zákona si dokonca vyžiadali aj posily. 

"Približne 20 policajtov útvaru, spolu s privolanými policajnými hliadkami zasiahlo  v zmysle zákona," informovala hovorkyňa prezídia policajného zboru Denisa Baloghová.

Ľudia, ktorí bývajú v okolí hovoria, že počuli veľký hluk. Utečenci sa podľa ich slov vo svojich izbách správali agresívne, búchali s nábytkom a snažili sa poškodiť aj mreže na oknách. Výkriky sa ozývali aj s vonkajšieho oploteného priestoru v areáli, kde sa môžu migranti poprechádzať.

Krízová situácia

V tábore pre utečencov nastal konflikt. Policajti zakročili voči tým čo ho vyvolali. Pri zásahu sa nikto nezranil.

"Niekoľko cudzincov porušilo vnútorný poriadok zariadenia, konfliktom vyvolaným medzi zaistenými, čím došlo k poškodeniu nábytku v spoločenskej miestnosti," vysvetlila Baloghová.

V tábore sa momentálne nachádza 136 cudzincov, prevažne zo Sýrie a Iraku. Na Slovensku nezostanú, vrátia sa do krajiny odkiaľ k nám pricestovali nelegálne.

Pozrite si reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy