Referendum o rodine. Hlasovanie bude stáť šesť miliónov eur

02.01.2015 17:15 Noviny.sk Slovensko

Referendum o rodine. Hlasovanie bude stáť šesť miliónov eur

BRATISLAVA / O päť týždňov sa na Slovensku uskutoční referendum, ktoré inciovala Aliancia ya rodinu. Prieskumy naznačujú, že obyvateľov krajiny trápia úplne iné problémy a hlasovať neprídu.

KDH a iní kresťanskí politici sa k referendu stavajú pozitívne. Mnohí z nich budú aktívne vplývať na občanov, ako odpovedať na tri otázky.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka sa hlasovania určite zúčastní. "Väčšina členov klubu je za, to znamená, zúčastniť sa referenda a hlasovať pozitívne. Sám za seba môžem povedať, že určite sa zúčastním a budem trikrát hlasovať za," potvrdil.

Bugárovci odporúčania nedajú

Zúčastniť sa všeľudového hlasovania odporúča aj vládna strana Smer. Miernejší postoj preukázala strana Most. "Ja osobne sa zúčastním. Som ale kresťansky založený, takže asi každý vie, ako budem hlasovať. Odporúčania, ako by asi mali hlasovať ľudia, určite nebudeme dávať," povedal Béla Bugár.

Proti účasti na tomto referende sa priamo vyjadrili liberálni politici, pretože podľa nich je od podstaty zlé. "Referendum beriem vážne a som rozhodnutý sa ho nezúčastniť," povedal nezaradený poslanec NR SR Juraj Droba.

Náklady 6 miliónov eur

Ako sa však zdá, Slovákov trápia úplne iné problémy, ako daná téma referenda. Napríklad, Inštitút pre verejné otázky v opakovaných prieskumoch zistil, že ľudí dlhodobo kvári hlavne vysoká nezamestnanosť, potom životná úroveň, korupcia, stav zdravotníctva a ekonomiky, či rómska problematika.

Referendové miestnosti otvoria v sobotu siedmeho februára a náklady na všeľudové hlasovanie vyčíslili na 6 miliónov eur. Na to, aby bolo platné, musí prísť hlasovať minimálne polovica oprávnených voličov, čiže viac ako dva milióny ľudí.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Peter Petrus

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:40 DVOJIČKY
11:35 Áno, šéfe USA III.
12:30 NA CHALUPE
10:50 Nákupné maniačky
12:00 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
10:55 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá
13:10 Rivalky na hrazdě