Referendum o rodine. Hlasovanie bude stáť šesť miliónov eur

02.01.2015 17:15 Noviny.sk Slovensko

Referendum o rodine. Hlasovanie bude stáť šesť miliónov eur

BRATISLAVA / O päť týždňov sa na Slovensku uskutoční referendum, ktoré inciovala Aliancia ya rodinu. Prieskumy naznačujú, že obyvateľov krajiny trápia úplne iné problémy a hlasovať neprídu.

KDH a iní kresťanskí politici sa k referendu stavajú pozitívne. Mnohí z nich budú aktívne vplývať na občanov, ako odpovedať na tri otázky.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka sa hlasovania určite zúčastní. "Väčšina členov klubu je za, to znamená, zúčastniť sa referenda a hlasovať pozitívne. Sám za seba môžem povedať, že určite sa zúčastním a budem trikrát hlasovať za," potvrdil.

Bugárovci odporúčania nedajú

Zúčastniť sa všeľudového hlasovania odporúča aj vládna strana Smer. Miernejší postoj preukázala strana Most. "Ja osobne sa zúčastním. Som ale kresťansky založený, takže asi každý vie, ako budem hlasovať. Odporúčania, ako by asi mali hlasovať ľudia, určite nebudeme dávať," povedal Béla Bugár.

Proti účasti na tomto referende sa priamo vyjadrili liberálni politici, pretože podľa nich je od podstaty zlé. "Referendum beriem vážne a som rozhodnutý sa ho nezúčastniť," povedal nezaradený poslanec NR SR Juraj Droba.

Náklady 6 miliónov eur

Ako sa však zdá, Slovákov trápia úplne iné problémy, ako daná téma referenda. Napríklad, Inštitút pre verejné otázky v opakovaných prieskumoch zistil, že ľudí dlhodobo kvári hlavne vysoká nezamestnanosť, potom životná úroveň, korupcia, stav zdravotníctva a ekonomiky, či rómska problematika.

Referendové miestnosti otvoria v sobotu siedmeho februára a náklady na všeľudové hlasovanie vyčíslili na 6 miliónov eur. Na to, aby bolo platné, musí prísť hlasovať minimálne polovica oprávnených voličov, čiže viac ako dva milióny ľudí.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Peter Petrus

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
06:20 POLICAJTI V AKCII
07:30 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXIII.
06:40 Dovidenia, stará mama! II.
07:30 POLICAJTI V AKCII
08:25 POLICAJTI V AKCII
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda