Primárovi, ktorého chytili s úplatkom, hrozí osem rokov za mrežami

Primárovi, ktorého chytili s úplatkom, hrozí osem rokov za mrežami

BRATISLAVA / Polícia zadržala v pondelok ráno priamo pri preberaní úplatku prednostu jedného z oddelení Detskej fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch. Lekár mal prevziať hotovosť vo výške päťsto eur.

V kauze má figurovať prednosta Kliniky pediatrickej urológie Vladimír P., ktorý je zároveň hlavným odborníkom ministerstva zdravotníctva pre pediatrickú urológiu. Pôsobí tiež ako konzultant Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry chytili lekára priamo pri preberaní úplatku. Malo ísť o sumu päťsto eur, ktorú si mal vypýtať za uprednostnenie pacientov a za operácie.

"Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu prijímania úplatku," stojí v stanovisku polície.

Údajne to nie je prvý taký prípad, kedy prednosta mal brať úplatok. Za tento čin mu hrozí trest odňatia slobody až na osem rokov. 

Korupcia v zdravotníctve

Podľa najnovších informácií ministerstvo zdravotníctva už začalo konať. Bez ohľadu na výsledky vyšetrovania už spomínaného lekára odvolalo z funkcie hlavného odborníka pre pediatrickú úrológiu.

Ministerstvo tiež vyzýva občanov, aby sa nebáli prípadnú korupciu ohlásiť. Korupcia v zdravotníctve totiž existuje a je potrebné ju zastaviť.

Vedenie nemocnice sa k prípadu vyjadriť nechce.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Prvé oddelenie
05:20 Krimi
05:50 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Miláčikovo
05:25 Kutyil s.r.o.
06:10 Presne takto o rok I.
06:55 Presne takto o rok I.
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:00 Až vyjde měsíc
07:40 Cesta za snem
09:25 Osudová láska