Polojasno
16°
Bratislava
Berta
2.7.2022
Bratislava láka turistov aj vďaka medzinárodným podujatiam
Zdielať na
Slovensko

Bratislava láka turistov aj vďaka medzinárodným podujatiam

BRATISLAVA / Ak nepochádzate z Bratislavy a v blízkej budúcnosti ju plánujete navštíviť, možno budete jej miliónty návštevník v roku 2014. Spomedzi všetkých turistov hlavného mesta až jedna tretina pochádza zo slovenských regiónov. Bratislava chystá nové lákadlá.

Pre mladých ľudí nie je nič nudnejšie ako exkurzie po pamiatkach. Toto tvrdenie je ale mýtom. Mladá žena z ďalekej Kolumbie je hlavným mestom a jeho pamiatkami nadšená.

Potvrdila, že sa Bratislava nedá porovnať s jej rodnou Amerikou. "Máme samé nové stavby, ale keď prídem sem, vidím staré budovy, pamiatky. Je to tu veľmi pekné," priznala.

Kniha v troch jazykoch

Zaujímavosti metropoly Slovenska prejdete za jeden deň. V meste sa ale deje čoraz viac medzinárodných podujatí, ktoré lákajú návštevníkov zo zahraničia.

Nehovoriac o majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v roku 2011. Mesto uvažuje o ponuke hostiť krasokorčuľovanie.

Martin Sloboda má na svedomí najnovšiu knihu o Bratislave. Príprava takmer dvestostranového diela trvala autorovi dva roky. Je napísaná v troch jazykoch - rodnej slovenčine, nemčine a angličtine.

Pozrite si priloženú reportáž:

Vďaka úspešne zvládnutým medzinárodným podujatiam chce mesto vsadiť aj na kongresovú turistiku. Cieľom je prilákať nadnárodné spoločnosti, aby organizovali v Bratislave odborné podujatia.

Súvisiace články

Najčítanejšie