Beblavý obviňuje šéfa burzy z tunelovania

Beblavý obviňuje šéfa burzy z tunelovania

BRATISLAVA / Súčasný predseda predstavenstva Burzy cenných papierov Jozef Medveď mal údajne zneužiť funkciu a uprednostniť osobný záujem na úkor záujmu verejného.

Poslacen Beblavý sa v pondelokobrátil na predsedu vlády Roberta Fica s interpeláciou. "Obdržal som anonymný podnet pre podozrenie o uprednostnení osobného záujmu pred verejným záujmom v predstavenstve Burzy cenných papierov v Bratislave, a. s., ktorej 75,94 percent akcií vlastní Fond národného majetku," hovorí Beblavý.

Požičiava autá

"Súčasný predseda predstavenstva Burzy Jozef Medveď je zároveň jediným akcionárom firmy VANYS a.s. Preverením informácii z podnetu vo verejne dostupných zdrojoch bolo zistené, že podľa súhrnnej správy Burzy o zákazkách na dodanie služieb a tovarov za druhý štvrťrok 2014 získala obchodná spoločnosť  VANYS a.s. od Burzy zákazku na požičiavanie vozidiel v hodnote 19 900 eur," pokračuje poslanec.

Predmetná zákazka ukazuje, že v prípade predsedu predstavenstva Burzy pravdepodobne došlo k zneužitiu funkcie a uprednostneniu osobného záujmu na úkor záujmu verejného.

Bude odvolaný

"Preto som predsedu vlády požiadal, aby túto skutočnosť vyšetril a voči p. Medveďovi vyvodil zodpovednosť," hovorí Beblavý. "Pán minister hospodárstva dostal jasný pokyn. Ak je to pravda, pán Medveď bude odvolaný," povedal premiér Fico.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

10:20 Česko Slovensko má talent ...To naj
12:00 Pán Božský
14:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
11:05 Dizajnérske duo Nate a Jeremiah I.
12:00 Najkrajší dom v ulici
12:45 Bez servítky
10:55 Vraždy v Brokenwoode V.
13:20 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
15:50 Samé šťastie
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky I.
12:05 Bolek a Lolek
09:45 Fukušima
11:55 Tajemná zahrada
13:40 Tankový prapor