Jasno
Bratislava
Zdenko
9.2.2023
Osadníci sa pobili s obyvateľmi Huncoviec
Zdielať na

Osadníci sa pobili s obyvateľmi Huncoviec

HUNCOVCE / Prípravný futbalový zápas Huncovce - Vysoké Tatry sa v sobotu ani nestihol začať. Na ihrisku sa namiesto hry strhla bitka medzi osadníkmi, futbalistami a Huncovčanmi. Vzduchom lietali kamene, údajne sa aj strieľalo a bili sa hlava nehlava palicami a sekerami. Niekoľko zranených skončilo v nemocnici a niekoľkí boli predvedení na policajné oddelenie.

Išli s lopatami a sekerami

Osadníci odmietli odísť z ihriska, a tak sa prípravný zápas 3. ligy medzi Huncovcami a Vysokými Tatrami nemohol ani začať. Niektorí futbalisti už ale boli zo šatne vonku, a ako vidieť na amatérskych záberoch, namiesto hry sa museli kryť pred lietajúcimi kameňmi.

"Bolo ich veľa, išli s lopatami a sekerami v rukách," opisujú futbalisti. "Situácia na mieste bola napätá, obyvatelia osady ohadzovali hráčov kameňmi a inými predmetmi," informoval tajomník TJ Huncovce Ján Mačák. Výsledok bitky - štyria zranení, a to dvaja z jednej a dvaja z druhej strany.

Futbalista leží v nemocnici

Jeden futbalista dostal kameňom rovno do hlavy a leží s ťažkým otrasom mozgu v nemocnici. Keby nezasiahli kežmarskí policajti včas, zranených by bolo oveľa viac. Na policajnú stanicu predviedli 7 osadníkov. Na rade sú výsluchy a konfrontácie. Preverovať sa bude aj údajná streľba.

Deti z osady v Huncovciach dokonca v pondelok neprišli do školy. Rodičia sa po sobotňajšej bitke o ne boja. Podľa ich slov sa im počas incidentu vyhrážali, že v pondelok budú deti zbité. Bitkou sa budú zaoberať aj obecní poslanci. Jedného z nich totiž osadníci nakrútili na video. Muž v rukách údajne držal zbraň a dokonca mal aj strieľať. "Povedal, že keď bude mať pušku, že nás všetkých postrieľa," povedala jedna z osadníčok. "Trápi nás, že poslanec obecného zastupiteľstva rieši veci v 21. storočí puškou," dodal ďalší osadník.

Proti poslancovi bolo vznesené obvinenie

"Uvedená vec bola zaistená. Je predmetom skúmania. Nejde o strelnú zbraň, ani o zbraň, ktorá by bola schopná streľby. Osobe, ktorá mala túto vec bolo vznesené obvinenie pre trestný čin výtržníctva," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Jana Migaľová.

"Nateraz bolo vznesené obvinenie niekoľkým osobám z oboch sporných strán," dodala. Po návšteve rómskych špecialistov a starostu obce sa situácia v osade upokojila a deti sa dostavili na vyučovanie po poludní. Pokračovanie bitky ale pokračuje ďalej. 

ISIFA - ilustračné foto

Súvisiace články

Najčítanejšie správy