Mali ich byť milióny, no o komároch ani chýru ani slychu

Mali ich byť milióny, no o komároch ani chýru ani slychu

BRATISLAVA / Až 300 kusov na jednu osobu za minútu. Situácia bola taká vážna, že sa o nich diskutovalo dokonca už aj na ministerstvách. A zrazu akoby zmizli. Reč je o komároch. Od ich štípancov máme pokoj už niekoľko dní. Zisťovali sme, čo sa s nimi stalo a kedy máme očakávať ich ďalšiu inváziu?

Pomohli postreky, žaby...

Komáre sa na väčšine územia Slovenska akoby prepadli pod zem. Povedzme si úprimne, nie že by väčšine z nás prekážalo, že po komároch zrazu niet ani stopy, no otázkou stále ostáva - Kam sa vlastne podeli?

"Jednak tie postreky ich zlikvidovali, okrem toho prirodzenou cestou zmiznú pôsobením slnka, tepla a niektoré exempláre sú požrané žabami, netopiermi a podobne," vysvetľuje parazitológ Nasir Jalili.

Pri Gabčíkove otravujú stále

Ľuďom v niektorých lokalitách však komáre nie a nie dať pokoj. Napríklad v oblasti Gabčíkova. "Robila som s jednou rukou palacinky a s druhou rukou som ich odháňala, lebo toľko komárov bolo," hovorí obyvateľka Gabčíkova.

Niektoré komáre v oblastiach Dunaja sú však aj v týchto dňoch také drzé, že nemajú najmenší problém nasávať aj počas bieleho dňa. A to aj napriek tomu, že úradovať by mali až večer. "V lese v takýchto miestach komáre štípu aj počas dňa aj na slnku," dodáva Jalili.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla