Zatiahnuté
12°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Studená pochúťka. Najviac nám chutí zmrzlina z ovocia
Zdielať na

Studená pochúťka. Najviac nám chutí zmrzlina z ovocia

BRATISLAVA / Tak ako zvládate letné horúčavy? Prekonať toto pekelné teplo vám môže pomôcť aj zmrzlina. Na svete je hádam už milión druhov tejto sladkej dobroty. Ktoré druhy najviac ulahodia Slovákom?

Najlepšie, ak je ovocím aj ozdobená

Citrónovú, škoricovú, mangovú, gaštanovú, punčovú, nutellovú, jahodovú, jablkovú, čučoriedkovú, jogurtovú, alebo karamelovú? "Najradšej ľudia majú, keď je to ozdobené ovocím a cítia aj to ovocie vnútri," hovorí majiteľ zmrzlinárne Martin Križko. 

"Vítaný je čo najväčší podiel ovocnej zložky," dodáva MUDr. Katarína Babinská z Fyziologického ústavu LF UK. Pretože nie každá ovocná zmrzlina je z čerstvého ovocia, ale môže ísť len o príchute a množstvo rôznych umelých dochucovadiel. A čo rekordy v jedení zmrzliny? "12 kopčekov," priznáva okoloidúci.

Je to vlastne dezert

V horúčavách nás zmrzlina láka najmä preto, že nás príjemne ochladí, no nemusíme to zas preháňať príliš rýchlo ju zhltnúť. Zmrzlina však nenahradí pitný režim. Stále platí, že voda a minerálka má byť stále po ruke. "Zmrzlinu môžeme vnímať predovšetkým ako dezert," vysvetľuje Babinská.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy