Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Keď sa dvaja bijú... Osadníci vyhrávajú!
Zdielať na
Slovensko

Keď sa dvaja bijú... Osadníci vyhrávajú!

V trebišovskom parku, ktorý je kultúrnou pamiatkou, vyrúbalo mesto 88 stromov. Dôvodom vraj bolo to, že jednotlivé kusy boli v zlom stave, a preto ohrozovali život ľudí a majetok. Úradníci zo životného prostredia teraz chcú, aby to mesto dokázalo. Samospráva to poňala naozaj kreatívne.

Keď sa hádajú úradníci...

Slovná prestrelka sa strhla potom, čo z parku zmizli stromy. Úradníci chceli totiž vedieť, prečo sa tak stalo. Mesto tvrdí, že všetko sa udialo s požehnaním pracovníka obvodného úradu.

"Pri označovaní výrubu týchto stromov obvodný úrad ani žiadny zástupca obvodného úradu životného prostredia prítomný nebol," hovorí prednosta OÚ ŽP Trebišov Stanislav Bogdánayi. "My tvrdíme, že bol. Máme na to svedkov. Keď pán prednosta nemá informácie o pohybe svojich ľudí, ja za to nemôžem," obraňuje sa primátor mesta Trebišov Marián Kolesár. 

Najviac sa tešia osadníci

Na ťahu je teraz mesto. To musí výrub zdokladovať zákonným spôsobom. "Tak ako nás požiadal, do troch dní dostane riadnu úradnú dokumentáciu," hovorí ďalej primátor. S konfliktu medzi úradmi sa najviac tešia ľudia z osady. Tí o všetko vyrúbané drevo prejavili okamžite záujem.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA/ilustračná

Súvisiace články

Najčítanejšie