Oblačno
22°
Bratislava
Ferdinand
30.5.2023
Generálna prokuratúra podľa Trnku možno nebude mať na platy
Zdielať na

Generálna prokuratúra podľa Trnku možno nebude mať na platy

Generálnej prokuratúre hrozí, že od októbra nebude mať peniaze na platy bývalých vojenských prokurátorov, ktorí sa do štandardnej prokuratúry začlenili na sklonku minulého roka.

Prokuratúra je poddimenzovaná

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka to na ľudsko-právnom výbore parlamentu odôvodnil vysvetlením, že pri príprave štátneho rozpočtu na rok 2012 sa nepresunuli peniaze z rozpočtu ministerstva obrany určené na činnosť vojenskej prokuratúry na prokuratúru SR. Trnka, ktorý poslancov výboru informoval o Správe o činnosti prokuratúry SR za rok 2011, upozornil, že prokuratúra je finančne poddimenzovaná.

Majetková a hospodárska kriminalita

Môže mať tak koncom roka problém s nákupom tovarov a služieb a Trnka pripustil, že v decembri sa môže zadlžiť. Za najviac páchanú trestnú činnosť označil majetkovú a hospodársku kriminalitu, vzhľadom na vysokú nezamestnanosť nevidí pozitívne jej vývoj ani v ďalších rokoch.

Poslanec za Most-Híd Béla Bugár navrhol vrátiť správu predkladateľovi na dopracovanie pre množstvo formálnych chýb. Výbor jeho návrh neschválil, správu na návrh poslankyne za Smer-SD Jany Laššákovej zobral na vedomie.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy