Fico sa nemusí ospravedlniť Miklošovi, ten žalobu stiahol

Fico sa nemusí ospravedlniť Miklošovi, ten žalobu stiahol

Premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico sa nemusí ospravedlniť podpredsedovi SDKÚ-DS a bývalému ministrovi financií Ivanovi Miklošovi za výrok z roku 2003. Mikloš svoju žalobu stiahol.

 "Odvolací Krajský súd v Bratislave pripustil späťvzatie navrhovateľa a napadnutý rozsudok súdu prvého stupňa zrušil," uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Fico: "Mimoriadne bohatým človekom je pá Mikloš"

Mikloš žaloval Fica za výrok z februára 2003, vtedy Fico ako opozičný poslanec na tlačovej besede okrem iného vyslovil podozrenie, že provízie súvisiace s privatizáciou môžu byť zdrojom obrovského bohatstva, ktorým disponuje Vladimír Mečiar. "Môj osobný názor - vzhľadom na to, čo sa všetko dialo okolo Slovenského plynárenského priemyslu, je mimoriadne bohatým človekom pán Mikloš - možno bohatším ako pán Mečiar,“ uviedol Fico na Miklošovu adresu.

Po vystúpení Fica na mimoriadnej schôdzi parlamentu ku korupcii, kde odzneli na Miklošovu adresu ďalšie tvrdenia, oznámil Mikloš, že podá na predsedu Smeru žalobu, čo sa neskôr stalo.

Mikloš viackrát spor vyhral

Ivan Mikloš v októbri 2010 opakovane vyhral tento dlhoročný spor s Ficom, ktorý sa mu mal ospravedlniť za výrok z februára 2003, ale druhá strana sa odvolala. Pred súdom v minulosti vypovedali viacerí bývalí ministri z čias privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Pavel Koncoš, Peter Magvaši, František Hajnovič a Mária Machová ako aj veľvyslanec SR v Maďarsku a bývalý šéf zahraničného výboru NR SR, vtedy nominant SDĽ Peter Weiss a bývalý poslanec NR SR za SNS Rastislav Šepták.

Fico sa na výsledok sporu nedostavil

V prípade už dal raz okresný súd za pravdu Miklošovi a krajský súd verdikt potvrdil, ale Fico uspel na najvyššom súde s dovolaním. Nebol totiž predvolaný a teda sa nezúčastnil na vyhlásení verdiktu. O pláne ukončiť prípad totiž sudkyňa informovala na pojednávaní, na ktorom sa Fico nezúčastnil.

Tento spor nebol ani prvý ani posledný. Počas prvej Ficovej vlády predseda strany Smer obvili SDKÚ z pranie špinavých peňazí. Pozrite si video.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
05:25 ZÁCHRANÁRI
06:05 Dr. Ema
07:40 Dr. Ema
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:00 Vyškolena láskou
06:35 Vánoční okouzlení
08:15 Překvapení