Polícia obvinila Blahu, Fico ho chce ako súčasť predsedníctva

14.07.2020 17:39 Noviny.sk Politika

Polícia obvinila Blahu, Fico ho chce ako súčasť predsedníctva

BRATISLAVA / Predseda opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico by bol rád, ak by bol poslanec parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) súčasťou vedenia strany. Toho ale polícia v utorok obvinila z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti.

V tejto súvislosti Fico dúfa, že ho členovia Smeru-SD na sneme strany, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. júla, podporia do funkcie podpredsedu Smeru-SD. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v budove Národnej rady SR (NR SR).

"Ľuboš Blaha požíva veľkú úctu a rešpekt po celom Slovensku. Miestami za niektoré jeho názory aj isté pnutie medzi členmi strany. Bolo by však pre mňa veľkým potešením, ak by bol súčasťou vedenia Smeru-SD," uviedol Fico.

Blaha podpredsedom?

Blaha vo štvrtok jasne nepovedal, či by prijal návrh kandidovať na sneme Smeru-SD za podpredsedu tohto politického subjektu. Označil to za vnútrostranícku záležitosť, avšak pre TV JOJ predsa len niečo naznačil: "Je to pre mňa veľká česť, Robert Fico vedie stranu vlasteneckým a ľavicovým smerom a to je presne ten priestor, v ktorom sa chcem pohybovať, čiže bude pre mňa cťou s ním spolupracovať  a posúvať stranu doľava." 

Uvoľnené miesta troch podpredsedov strany zostali po odchode Petra Pellegriniho, Richarda Rašiho a Petra Žigu. Predseda Smeru-SD Robert Fico avizoval, že na miesta podpredsedov okrem doterajšieho podpredsedu Juraja Blanára prídu nové tváre. Za šéfa strany bude opätovne kandidovať Fico.

Snem Smeru sa uskutoční v sobotu 18. júla v bratislavskej centrále strany. Delegáti strany by mali voliť šéfa strany, podpredsedov a generálneho manažéra. Fico v pondelok 13. júla povedal, že uchádzanie sa o funkciu predsedu Smeru-SD je jeho „poslednou misiou“.

Trestné stíhanie Blahu 

Polícia v utorok, 14.7. začala trestné stíhanie Ľuboša Blahu. "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 3. júla 2020 obvinil Ľ. B. z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Polícia začala konať na základe trestného oznámenia. Viac informácií nie je možné poskytnúť," uviedla pre portál  noviny.sk hovorkyňa polície Denisa Bárdyová.


Blaha prirovnal situáciu ohľadom trestného stíhania jeho osoby za návrat do 50. rokov. "Viete štát kriminalizuje opozičného poslanca na pokyn vládnej poslankyne z Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej, čiže treba sa zamýšľať nad tým, v akom stave je tá naša slávna sloboda a demokracia, keď už ani vlastný názor povedať nemôžete," vyjadril sa poslanec Blaha. 

K trestnému stíhaniu sa vyjadril na tlačovej konferencii aj predseda Smeru Robert Fico.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:35 Top star
10:55 Keď je pečenie umenie IV.
11:30 Keď je pečenie umenie IV.
12:00 Poklady z blšáku VII.
11:05 C.S.I.: Kriminálka Miami III - pilot
12:55 Kosti VI.
13:50 Vražedné Miami
11:05 Rapotáčik 2
11:20 Kikirikí
11:25 Arthur a Minimojovia
10:05 Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni
11:50 Růžový a černý
13:45 Moje druhá šance