Prezidentka nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska

Prezidentka nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska

BRATISLAVA / Prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska. O svojom rozhodnutí minulý mesiac informovala premiéra Petra Pellegriniho a šéfa parlamentu Andreja Danka.

Túto informáciu v pondelok dostali aj poslanci finančného výboru Národnej rady. Čaputová argumentuje tým, že nominant SNS nesplnil zákonné požiadavky. Nespĺňa hneď tú prvú, ktorou je úplné vysokoškolské vzdelanie univerzitného zamerania v menovej oblasti alebo v oblasti finančníctva.

"Pochybnosti vyvoláva aj jeho prax v spomínaných oblastiach. Jediným relevantným príkladom je jeho pôsobenie v predstavenstve a na poste generálneho riaditeľa poisťovne Tatra v rokoch 2004 až 2006, ktorá bola majetkovo prepojená s nebankovým subjektom Horizont. Počas tohto pôsobenia podpísal zmluvu medzi poisťovňou a materskou spoločnosťou o poskytnutí peňažných prostriedkov v neobmedzenej výške, čím podľa dohľadu NBS ohrozil finančnú stabilitu poisťovne," uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

"Pán predseda to dá posúdiť právnemu oddeleniu. Na základe výsledkov zistenia sa k tomu vyjadrí," vyjadril sa hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:20 Panelák
09:10 Panelák
10:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
08:10 Dr. LUDSKY
09:40 Kosti V.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy II.
08:50 Barbapapa II.
08:55 Máša a medveď I.
09:05 Macko Uško
07:40 Děda nebo trenér
09:10 Trable dívčí kapely
10:50 The Circle