Prezidentka nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska

Prezidentka nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska

BRATISLAVA / Prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska. O svojom rozhodnutí minulý mesiac informovala premiéra Petra Pellegriniho a šéfa parlamentu Andreja Danka.

Túto informáciu v pondelok dostali aj poslanci finančného výboru Národnej rady. Čaputová argumentuje tým, že nominant SNS nesplnil zákonné požiadavky. Nespĺňa hneď tú prvú, ktorou je úplné vysokoškolské vzdelanie univerzitného zamerania v menovej oblasti alebo v oblasti finančníctva.

"Pochybnosti vyvoláva aj jeho prax v spomínaných oblastiach. Jediným relevantným príkladom je jeho pôsobenie v predstavenstve a na poste generálneho riaditeľa poisťovne Tatra v rokoch 2004 až 2006, ktorá bola majetkovo prepojená s nebankovým subjektom Horizont. Počas tohto pôsobenia podpísal zmluvu medzi poisťovňou a materskou spoločnosťou o poskytnutí peňažných prostriedkov v neobmedzenej výške, čím podľa dohľadu NBS ohrozil finančnú stabilitu poisťovne," uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

"Pán predseda to dá posúdiť právnemu oddeleniu. Na základe výsledkov zistenia sa k tomu vyjadrí," vyjadril sa hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Chutíš mi
09:30 Súdna sieň
05:50 Dr. Dokonalý
07:20 Panelák VIII.
08:40 Simpsonovci XXVIII.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:45 Prvé oddelenie
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
05:35 Vzpomínky na Manhattan
07:15 Hříšný tanec
09:05 Ve jménu krále