Von der Leyen: Európska únia potrebuje jasnú definíciu azylu ako aj nelegálnej migrácie

10.07.2019 16:33 Noviny.sk Politika

Von der Leyen: Európska únia potrebuje jasnú definíciu azylu ako aj nelegálnej migrácie

Archívna reportáž
embed kód
BRUSEL / Európska únia potrebuje jasnú spoločnú definíciu azylu a toho, kto na ňu má nárok, uviedla pred europoslancami liberálnej frakcie Obnova Európy kandidátka do čela budúcej Euróskej komisie Ursula von der Definovat. Definovať bude nutné podľa nej tiež, čo presne je nelegálna migrácia, ale aj migrácia legálna.

"A keď hovoríme o takej jasnej definícii, tak tiež určite potrebujeme systém, ktorý nám umožní udržať vnútri Schengenu hranice otvorené. Preto musia byť vonkajšie hranice pevné a bezpečné," uviedla terajšia nemecká ministerka obrany.

​Ako možnú budúcu šéfku Európskej komisie ju vybral minulý týždeň summit EÚ, von der Leyen sa teraz pred hlasovaním europarlamentu budúci týždeň snaží získať čo najširšiu podporu medzi europoslancami.

Podľa von der Leyen je nutné vedieť, kto do EÚ vstupuje a kto ju opúšťa. Vyslovila sa pre ďaleko rýchlejšie personálne posilnenie spoločnej európskej pobrežnej a pohraničnej stráže. "Myslím, že 10.000 ľudí vo Frontextu v roku 2027 je príliš ďaleko. Musí to byť výrazne, výrazne skôr," uviedla.

Za "ušľachtilú úlohu" pritom označila boj s organizovaným zločinom a prevádzačstvom. "Musíme ale tiež investovať do svojho susedstva, do afrických krajín, do ich dobrej správy, ekonomického rozvoja, do bezpečnosti a stabilitu," povedala europoslancom. Len tak podľa nej tamojší ľudia uvidia vo svojich vlastných krajinách perspektívu.

Zdroj: noviny.sk/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Aféry II.
17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
16:25 Simpsonovci I.
16:55 Simpsonovci I.
17:25 Najlepšie svetové videá V.
16:05 Vražedné Miami
17:05 Doktori II.
18:00 Súdna sieň
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
16:50 Rybičky Flip a Flap
16:35 Góóól! III.
18:20 Martin a Venuše
20:15 Hellboy: Královna krve