Peter Žiga: O výmene Roberta Fica v strane Smer nediskutujeme

16.04.2019 12:39 Noviny.sk Politika

Peter Žiga: O výmene Roberta Fica v strane Smer nediskutujeme

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Minister hospodárstva a podpredseda strany SMER-SD Peter Žiga sa vyjadril, že diskusiu o výmene predsedu momentálne nevedú. Na výmenu predsedu strany Roberta Fica podľa jeho slov ani nevidí dôvod.

Peter Žiga sa v utorok pred novinármi vyjadril, že si myslí, že Fico stranu povedie do parlamentných volieb. Zároveň priznal, že v strane vedú diskusiu, ako ísť do parlamentných volieb, ako bojovať o voliča. "Vidíme nové prvky na politickej scéne, nové subjekty, možno aj trošku extrémne subjekty a musíme čeliť tejto konkurencii. Musíme presvedčiť voličov, že kroky, ktoré sme urobili, sú pozitívne," povedal.

Minister ale odmietol, že by strana pritvrdila v rétorike. Skôr sa chcú sústrediť na témy typické pre sociálnodemokratickú stranu, ako je zvyšovanie minimálnej mzdy či starostlivosti o seniorov. "Nie, nemyslím si, že budeme pritvrdzovať rétoriku. Je to aj o hodnotách. Smer bol vždy sociálnodemokratická strana a hlásil sa k sociálnemu štátu," pokračoval Žiga. Voličom chcú takisto hovoriť, čo by sa stalo, ak by sa po voľbách k moci dostala iná garnitúra. "Vnímam to tak, že niekde už k zmenám došlo, a tie zmeny nie sú vždy pozitívne," povedal na margo výsledkov komunálnych a regionálnych volieb. Diskusia o tom, ako viesť kampaň a pripraviť sa na voľby, sa podľa neho odohrá v každej strane a nie je na nej nič výnimočné.

Celý brífing ministra Petra Žigu si môžete pozrieť TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ/Sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?