Peter Pellegrini: Zvýšenie minimálnej mzdy na 600 eur nie je isté

13.04.2019 15:28 Noviny.sk Politika

Peter Pellegrini: Zvýšenie minimálnej mzdy na 600 eur nie je isté

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Zvýšenie minimálnej mzdy na 600 eur nie je isté. Predseda vlády Peter Pellegrini to uviedol v sobotňajšej relácii RTVS Sobotné dialógy.

"Ešte si to vyžaduje diskusiu, aj keď to vnímame ako cieľ. Musíme hľadať balans s tými, čo tú prácu dávajú a sem patria aj zahraničné firmy. Musíme rokovať s nimi, či sú ochotné taký nárast zvládnuť. Nechceme však vytvoriť riziko, aby na Slovenku začali zanikať pracovné miesta," konštatoval premiér, ktorý v súčasnosti zastupuje aj ministra financií.

​Pellegrini upozornil, že aj keď Slovensko dnes zažíva najlepšie časy za 25 rokov svojej existencie, najväčší hospodársky rast, významný rast miezd, rekordne najnižšiu nezamestnanosť, netreba si naivne myslieť, že takýto stav bude pretrvať donekonečna. "Postupne aj slovenská ekonomika bude spomaľovať a nebude generovať také príjmy pre štátny rozpočet, na aké sme zvyknutí teraz. Preto by som nabádal na obozretnosť, aby sme začali hospodáriť čo najzodpovednejšie, lebo príde čas, kedy sa možno udeje také spomalenie ekonomiky, že ju budeme musieť podporiť verejnými investíciami, napríklad ešte viac peňazí dať na výstavbu ciest, železníc či nájomných bytov, a na to treba mať rezervu.

Treba mať rezervu, aby sme sa vtedy možno rozhodli, že o miliardu minieme viac. Preferoval by som, aby sme miliardu investovali do infraštruktúry, do výstavby, do toho, čo potrebujeme a čo bude mať zásadný vplyv na tvorbu pracovných miest. Ak sa mi podarí presvedčiť koaličných kolegov, aby sme namiešali zdravý mix, aj aby sme splnili sľuby a prijali opatrenia, ktoré zlepšia podnikateľské prostredie, a na druhej strane budú tie financie naďalej zdravé, nič lepšie si pre Slovenskú republiku a jej budúcnosť nemôžeme želať. Takto rozvážne by sme aj mali ku Slovensku pristupovať," zdôraznil Pelelgrini.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:40 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:10 Profesionáli VII.
18:00 Profesionáli VII.
18:50 Fórky, vtipky XXVIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
18:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
19:00 Najšpinavšie domácnosti II.
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
16:50 Všechno musí pryč
18:40 Vánoční show
20:15 Reportér