Premiérovi ani rezortu diplomacie sa nepozdávajú hrozby SNS o odchode z koalície

Premiérovi ani rezortu diplomacie sa nepozdávajú hrozby SNS o odchode z koalície

BRATISLAVA / Hrozby SNS o odchode z koalície pre milióny na letiská z NATO sa nepozdávajú nielen premiérovi. Obočie opäť dvíha i rezort diplomacie, ktorý mal poverenie o tejto zmluve s Američanmi rokovať. Odkaz SNS ale prišiel cez médiá a bez rokovania príslušných orgánov.

Nejde o prvý spor medzi rezortom diplomacie a Slovensko národnou stranou. Hovorí o tom, že takéto odmietnutie a ukončenie rokovania o celkovej zmluve nebolo predmetom ani politických rokovaní či už v rámci koalície alebo bezpečnostnej rady, ktorá by mala diskutovať o takýchto témach.

Podľa stanoviska rezortu Miroslava Lajčáka takýto krok môže mať ďalekosiahle následky aj v rámci zahranično-bezpečnostnej politiky Slovenska. Aký bude ďalší krok, zatiaľ nie je isté. Stále sa čaká aj na koaličné rokovania, kde by mali diskutovať aj o tejto téme, ktorá zaznieva posledné dní politickým priestorom a vyvoláva rôzne názory v jednotlivých koaličných stranách. Premiér v pondelok argumentoval tým, že letisko na Sliači už raz bolo z peňazí NATO modernizované a rekonštruované. Neznamenalo to prítomnosť zahraničných vojsk na našom území, čo je argument SNS. 

Svoj názor na tému vyjadril na sociálnej sieti aj prezident Andrej Kiska:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 Ben Hur
01:10 Noviny TV JOJ
02:05 DIVOKÉ KONE
22:35 Dobrý, zlý a mŕtvy
00:20 Mutanti II.
01:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Paranormálne záhady IV.
00:05 POLICAJTI V AKCII
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Albert spoznáva svet
21:50 96 hodin: Zúčtování
23:50 Poslední přežije
01:20 Alibi na klíč