Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

SNINA / Už o pár dní sa v Snine uskutoční výjazdové rokovanie vlády. Kvôli prípravám musia v miestnom kaštieli z bezpečnostných dôvodov premiestniť expozíciu.

Zasadnutie vlády bude prebiehať v priestoroch sninského kaštieľa. Z toho dôvodu museli asi dve tretiny historickej expozície premiestniť do náhradných priestorov. Vrámci príprav na rokovanie bolo najnáročnejšie vypratať časť venovanú histórii prvej a druhej svetovej vojny. Premiestniť museli stovky exponátov. "Je tam vrtuľa z bojového lietadla, granát, ktorý váži sto kíl. To bolo množstvo vecí. Na stenách boli šable a pušky, tak aby to nebolo zasadnutie medzi zbraňami. Z technického a bezpečnostného hľadiska to bolo potrebné vypratať," priblížil práce Daniel Andraško, riaditeľ Mestského a osvetového strediska v Snine.

​Vláda má na programe viacero bodov, medzi nimi aj prijatie akčného plánu pre okres Snina. "Ide o plán, ktorý bude v horizonte piatich rokov naplnený, ide o vytvorenie pracovných miest a celkovú pomoc regiónu," vysvetlil Michal Vohar, prednosta Okresného úradu v Snine. Po zasadnutí vlády sa všetky exponáty vrátia na svoje miesto. Vláda mohla rokovať na mestskom úrade, v osvetovom stredisku, no napokon padol výber na túto národnú pamiatku. Klasicistický kaštieľ z 18. storočia pred pár rokmi zrekonštruovali za európske peniaze.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Detektív z Hongkongu
23:00 Očista: Volebný rok
01:00 Za nepriateľskou líniou 2
20:10 Heker
22:55 Bohatá zima s JOJkou
23:00 Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah
21:00 Myšlienky vraha III.
22:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
21:30 Sam a Max
20:15 Lion
22:20 Gunman: Muž na odstřel
00:10 Špión, který mi dal kopačky