Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

SNINA / Už o pár dní sa v Snine uskutoční výjazdové rokovanie vlády. Kvôli prípravám musia v miestnom kaštieli z bezpečnostných dôvodov premiestniť expozíciu.

Zasadnutie vlády bude prebiehať v priestoroch sninského kaštieľa. Z toho dôvodu museli asi dve tretiny historickej expozície premiestniť do náhradných priestorov. Vrámci príprav na rokovanie bolo najnáročnejšie vypratať časť venovanú histórii prvej a druhej svetovej vojny. Premiestniť museli stovky exponátov. "Je tam vrtuľa z bojového lietadla, granát, ktorý váži sto kíl. To bolo množstvo vecí. Na stenách boli šable a pušky, tak aby to nebolo zasadnutie medzi zbraňami. Z technického a bezpečnostného hľadiska to bolo potrebné vypratať," priblížil práce Daniel Andraško, riaditeľ Mestského a osvetového strediska v Snine.

​Vláda má na programe viacero bodov, medzi nimi aj prijatie akčného plánu pre okres Snina. "Ide o plán, ktorý bude v horizonte piatich rokov naplnený, ide o vytvorenie pracovných miest a celkovú pomoc regiónu," vysvetlil Michal Vohar, prednosta Okresného úradu v Snine. Po zasadnutí vlády sa všetky exponáty vrátia na svoje miesto. Vláda mohla rokovať na mestskom úrade, v osvetovom stredisku, no napokon padol výber na túto národnú pamiatku. Klasicistický kaštieľ z 18. storočia pred pár rokmi zrekonštruovali za európske peniaze.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah