Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

Z kaštieľa pobrali zbrane aj delá. Chystajú v ňom výjazdové zasadnutie vlády

SNINA / Už o pár dní sa v Snine uskutoční výjazdové rokovanie vlády. Kvôli prípravám musia v miestnom kaštieli z bezpečnostných dôvodov premiestniť expozíciu.

Zasadnutie vlády bude prebiehať v priestoroch sninského kaštieľa. Z toho dôvodu museli asi dve tretiny historickej expozície premiestniť do náhradných priestorov. Vrámci príprav na rokovanie bolo najnáročnejšie vypratať časť venovanú histórii prvej a druhej svetovej vojny. Premiestniť museli stovky exponátov. "Je tam vrtuľa z bojového lietadla, granát, ktorý váži sto kíl. To bolo množstvo vecí. Na stenách boli šable a pušky, tak aby to nebolo zasadnutie medzi zbraňami. Z technického a bezpečnostného hľadiska to bolo potrebné vypratať," priblížil práce Daniel Andraško, riaditeľ Mestského a osvetového strediska v Snine.

​Vláda má na programe viacero bodov, medzi nimi aj prijatie akčného plánu pre okres Snina. "Ide o plán, ktorý bude v horizonte piatich rokov naplnený, ide o vytvorenie pracovných miest a celkovú pomoc regiónu," vysvetlil Michal Vohar, prednosta Okresného úradu v Snine. Po zasadnutí vlády sa všetky exponáty vrátia na svoje miesto. Vláda mohla rokovať na mestskom úrade, v osvetovom stredisku, no napokon padol výber na túto národnú pamiatku. Klasicistický kaštieľ z 18. storočia pred pár rokmi zrekonštruovali za európske peniaze.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 DEDIČSTVO
07:20 Panelák VIII.
05:35 Dovidenia, stará mama! II.
06:10 POLICAJTI V AKCII
07:15 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 Cesta domů
06:55 Bláznivé námluvy
08:45 Martin a Venuše