Slovná prestrelka politikov: Ťaháš ma na dno, adresoval Danko Kollárovi

25.11.2018 15:07 Noviny.sk Politika
Slovná prestrelka politikov: Ťaháš ma na dno, adresoval Danko Kollárovi Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Predseda Národnej rady a hlava národniarov Andrej Danko sa vyjadril, že predseda Hnutia SME Rodina Boris Kollár sa chcel v roku 2016 dostať do strany SNS. Predseda strany národniarov to povedal počas politickej diskusie na TA3. Kollár ale vzápätí toto tvrdenie odmietol a prehovoril len o jednej ponuke, ktorú dostal.

Predseda národniarov sa v politickej diskusii na TA3 vyjadril, že Boris Kollár chcel v roku 2016 vstúpiť do SNS. Vzápätí ale Kollár z hnutia SME Rodina toto tvrdenia vyvrátil a povedal, že dostal len jednu ponuku. "Prečo ste chceli v roku 2016 vstúpiť do SNS?" spýtal Danko. Kollár odpovedal, že nikdy nechcel vstúpiť do SNS a šéf národniarov klame. "Prečo klamete? Jedinú ponuku som dostal od Richarda Sulíka, ale som to odmietol," povedal Kollár.

​Danko ide na dno 

Hlava národniarov v diskusii Kollárovi povedal, že ho len ťahá na dno. "Boris, ťaháš ma na dno," na toto tvrdenie Kollár okamžite bez váhania zareagoval: "Ty na tom dne si, celý život.  Predseda NR SR ďalej žiadal odbornú diskusiu a prešiel k zákonu, ktorý ma riešiť situáciu s akademickými titulmi. Dankovi tak nasledovne predseda SME Rodina uštedril výčitku, že ju SNS odpísala od opozičného.

​V diskusii sa Andrej Danko vyjadril, že o post prezidenta nemá záujem, teda v budúcoročných prezidentských voľbách kandidovať nebude. Poznamenal ale, že definitívne stanovisko  v politike nehovorí. "Strana SNS musí mať v budúcoročných prezidentských voľbách svojho kandidáta," vyhlásil.Zopakoval, že on chce v parlamentných voľbách v roku 2020 získať so SNS najviac percent a robiť politiku ako maďarský premiér Viktor Orbán. "Chcem robiť, čo robí Orbán v Maďarsku. Áno, je kritizovaný, ale chráni. Slovensko musí robiť silnú politiku,"dodal Danko.

Pozrite si reportáž o odvolávaní Andreja Danka z postu predsedu NR SR: 

Zdroj: noviny.sk/ta3

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:45 NA HRANE
22:30 Sedem
20:25 Thor
22:55 Nečakaný útok
00:55 Letecké katastrofy XVI.
20:10 Dr. Harrow
21:10 Dr. House IV.
22:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Dopis na rozloučenou
21:55 Rodiče na tahu
23:40 Pojď se mnou