Sulík nebude viac kandidovať do Európskeho parlamentu, oznámil na kongrese strany

Sulík nebude viac kandidovať do Európskeho parlamentu, oznámil na kongrese strany

BRATISLAVA / Predseda SaS Richard Sulík v sobotu na kongrese strany oznámil, že nebude viac kandidovať do Európskeho parlamentu. Sulík bol europoslancom od roku 2014.

Ako povedal predseda SaS Richard Sulík, chce vyhrať parlamentné voľby a stať sa premiérom, preto sa už nebude uchádzať o miesto europoslanca. Predstavil ale kandidátov zo svojej strany na túto pozíciu, a to Eugena Jurzycu, Alojza Baránika a Luciu Ďuriš Nicholsnovú. Lídrom kandidátky bude práve Jurzyca. Ten do SaS prešiel v minulom volebnom období z SDKÚ-DS. "Eugen je naša ekonomická hlava,“ povedal Sulík s tým, že pri krachu SDKÚ-DS mu trvalo presviedčanie Jurzycu takmer rok a pol. "SaS musí mať v Bruseli zdatného ekonóma,“ konštatoval. Na eurokandidátku strana nominovala aj experta pre eurofondy Jána Rudolfa, ktorý sa dlhodobo venuje problematike EÚ a nie je členom strany.

Liberáli schválili aj ďalších jedenásť kandidátov. Ich mená však zatiaľ strana nezverejnila. SaS pripravila 27 návrhov, ako by sa Európska únia zreformovať, pretože členstvo v Únii je pre Slovensko kľúčový záujem. Opatrenia SaS zhrnula do Manifestu slovenského eurorealizmu.

Okrem Smeru a Kotlebu definitívne nebude spolupracovať s SNS. "Po tom, čo všetko kapitán povystrájal za posledný čas." Ďalej dodal, že sa už nemôžu spoliehať na mesiášov ako bol Radoslav Procházka, a preto odmieta čakať na rozhodnutie Andreja Kisku a jeho vstup do politiky. Podľa jeho slov už za posledných 18 mesiacov zmenil názor niekoľkokrát. 

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?