U premiéra Pellegriniho končí dlhoročná Ficova hovorkyňa

23.10.2018 16:52 Noviny.sk Politika
U premiéra Pellegriniho končí dlhoročná Ficova hovorkyňa Zdroj: SITA
BRATISLAVA / Dlhoročná hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová mení stoličku. Od 1. novembra bude pôsobiť na ministerstve zahraničných vecí.
Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk.  Beatrice Szabóová pôsobila ako hovorkyňa expremiéra Roberta Fica dlhé roky, po jeho odchode zastupovala pred médiami nového premiér Petra Pellegriniho. Svoju funkciu chce zmeniť už koncom októbra. 

"Odchádzam od 1.novembra pracovať na ministerstvo zahraničných vecí, keďže sa už dlhodobejšie chcem kariérne posunúť smerom k zahraničným vzťahom," skonštatovala.

Szabóová neodchádza v zlom. Na prácu po boku premiéra bude spomínať ako na dobrú skúsenosť. "Mala som jedinečnú príležitosť veľa sa naučiť; robila som pre dvoch skvelých šéfov, s tímom veľkých profesionálov. Za túto skúsenosť som veľmi vďačná," poznamenala. 

Podľa informácií Aktuality.sk by mala v budúcnosti slúžiť na jednom zo slovenských veľvyslanectiev. "Pôsobenie v zahraničí je asi prirodzenou profesionálnou túžbou každého pracovníka v diplomacii. Ja aktuálne stojím na začiatku, aj keď vzhľadom na svoje doterajšie pôsobenie nejde pre mňa o neznámu oblasť," dodala.

Kto nahradí Szabóovú po boku premiéra zatiaľ úrad vlády neprezradil. 

Prečítajte si článok, kedy Beatrice Szabóová prežívala ťažké obdobie. Skončila v nemocnici: 

V utorok premiér Pellegrini mal po ceste na výjazdové rokovanie vlády do Kežmarku nehodu. Pred vládnu limuzínu skočil jeleň

Zdroj: noviny.sk/Aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
20:25 Šport
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
21:25 Česko Slovensko má talent
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
21:55 Kosti
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Ovečka Shaun
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera