Boj medzi Ficom a Kiskom sa vyostruje. Expremiér navrhol prezidentovi dve možnosti

14.08.2018 16:23 Noviny.sk Politika

Boj medzi Ficom a Kiskom sa vyostruje. Expremiér navrhol prezidentovi dve možnosti

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Po posledných udalostiach, ktoré sa vyostrili kauzou Vietnamca, si prezident nedal servítku pred ústa a označil situáciu na Slovensku za návrat do mečiarizmu. To spustilo spŕšku krížových reakcií medzi prezidentskou kanceláriou a stranou Smer-SD.

Po tom, ako sa prezident ostro vyjadril k súčasnej situácii v krajine po kauze Vietnamec a označil ju za návrat k mečiarizmu, reakcie nenechali na seba dlho čakať. Tá prvá prišla od samotného premiéra Petra Pellegriniho, s ktorým mal zo začiatku jeho mandátu prezident zdanlivo dobré vzťahy. "Toľko negatívneho, čo dokáže hlava štátu porozprávať na vlastnú krajinu v priebehu jedného roka, ma veľmi mrzí," vyjadril sa premiér pre denník Plus JEDEN DEŇ. 

"U mňa pohár trpezlivosti pretiekol. Vyprosím si, aby prezident rozprával o tom, že sme mafiánsky štát," dodal. 

Pellegrini má stále šancu

Hovorca prezidenta Roman Krpelan premiérovi obratom odkázal, že jeho situáciu síce chápe, ale ešte má šancu vystúpiť z tieňa. "Premiér Pellegrini je v ťažkej situácii, lebo je členom strany, ktorá podľa nemeckých vyšetrovateľov pomohla Vietnamu uniesť človeka. Stále má šancu sa od toho dištancovať a ukázať, že nie je len bábkovým premiérom." 

Odstúpenie prezidenta

Bývalý premiér Robert Fico sa zastal svojho nástupcu a na slová z prezidentskej kancelárie reagoval na sociálnej sieti. "Nepoznám žiadneho prezidenta v Európe, ktorý by tak útočil a očierňoval vlastnú krajinu ako Andrej Kiska," začal svoj preslov Fico s tým, že prezidenta označil za podvodníka. "Kiska cez svojho hovorcu opäť prekročil všetky práva a slušnosť," povedal, pretože vraj bez akýchkoľvek dôkazov obvinil ich stranu z účasti na únose Vietnamca. 

Fico prezidentovi navrhol dve možnosti. "Ak nechce skončiť ako najsmutnejší prezidentský príbeh, má dve možnosti. Buď prestane politikárčiť a bude sa riadne venovať svojmu úradu, alebo nech okamžite odstúpi a vstúpi do politického ringu," dodal na záver. 

Pozrite si celý prejav Roberta Fica: 

Zdroj: noviny.sk/facebook.com

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 Noviny
18:00 BEZ SERVÍTKY
19:00 Krimi
17:40 Kosti XII.
18:40 Kosti XII.
19:40 Profesionáli II.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:05 Spravodlivosť v krvi X.
17:35 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
18:05 Petronela Jabĺčková
18:20 Labková patrola II.
16:20 Země naděje
18:20 Dobrodružství Hucka Finna
20:15 Nádech pro lásku