Smer-SD plánuje platiť obedy deťom v predškolskom veku i na základnej škole

Smer-SD plánuje platiť obedy deťom v predškolskom veku i na základnej škole

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Štát zaplatí stravovanie deťom v predškolskom ročníku materskej školy a všetkým deťom na základnej škole. Uviedli to predstavitelia strany Smer-SD na svojej tlačovej konferencii, kde ohlásili ďalšie sociálne opatrenia strany.

Smer-SD navrhuje platiť stravovanie deťom v poslednom ročníku materskej školy a deťom na základnej škole. Malo by to stáť 106 miliónov eur. Okrem toho ohlásili predstavitelia strany aj plán zvýšiť vianočný príspevok pre dôchodcov na dvojnásobok. V súčasnosti sa príspevok pohybuje v sume od 27 do 85 eur, no po novom by sa výška príspevku vyšplhala na 170 eur. Zdvojnásobiť chcú aj počet ľudí v kúpeľoch. Pobyt bude tiež hradiť štát, na čo má vyčlenených 10 miliónov eur. Celková hodnota balíčka sociálnych opatrení vyjde na vyše 191 miliónov eur každý rok. Realitou by sa mal stať v predvolebnom roku. 

Smer na tlačovke, kde predstavil nové sociálne opatrenia, oznámil aj to, že plánuje zdvojnásobiť počet ľudí pacientov v kúpeľoch, ktorým pobyt preplatí štát. Celý balík opatrení, ktorý Smer predstavil má stáť vyše 170 miliónov eur.

Opozícii sa nepáči, že chce Smer-SD podporiť všetky deti. Viacerí vysvetlili, o čo Smeru-SD ide."O predvolebnú kampaň za štátne peniaze. Ako inak nazvať to, že obedy dostanú aj deti rodičov, ktorí na to nie sú odkázaní," uviedla strana OĽaNO. 

Tlačovú konferenciu strany Smer-SD sme vysielali NAŽIVO.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:20 Ferdo Mravec
05:35 Najkrajšie bývanie I.
06:20 NAŠI I.
06:45 Fantastické torty
06:20 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
08:05 Policajt z L.A.
10:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:35 Sam a Max
05:25 Diana
07:25 Pan Dokonalý
09:05 Slunce, seno, erotika