Smer-SD plánuje platiť obedy deťom v predškolskom veku i na základnej škole

Smer-SD plánuje platiť obedy deťom v predškolskom veku i na základnej škole

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Štát zaplatí stravovanie deťom v predškolskom ročníku materskej školy a všetkým deťom na základnej škole. Uviedli to predstavitelia strany Smer-SD na svojej tlačovej konferencii, kde ohlásili ďalšie sociálne opatrenia strany.

Smer-SD navrhuje platiť stravovanie deťom v poslednom ročníku materskej školy a deťom na základnej škole. Malo by to stáť 106 miliónov eur. Okrem toho ohlásili predstavitelia strany aj plán zvýšiť vianočný príspevok pre dôchodcov na dvojnásobok. V súčasnosti sa príspevok pohybuje v sume od 27 do 85 eur, no po novom by sa výška príspevku vyšplhala na 170 eur. Zdvojnásobiť chcú aj počet ľudí v kúpeľoch. Pobyt bude tiež hradiť štát, na čo má vyčlenených 10 miliónov eur. Celková hodnota balíčka sociálnych opatrení vyjde na vyše 191 miliónov eur každý rok. Realitou by sa mal stať v predvolebnom roku. 

Smer na tlačovke, kde predstavil nové sociálne opatrenia, oznámil aj to, že plánuje zdvojnásobiť počet ľudí pacientov v kúpeľoch, ktorým pobyt preplatí štát. Celý balík opatrení, ktorý Smer predstavil má stáť vyše 170 miliónov eur.

Opozícii sa nepáči, že chce Smer-SD podporiť všetky deti. Viacerí vysvetlili, o čo Smeru-SD ide."O predvolebnú kampaň za štátne peniaze. Ako inak nazvať to, že obedy dostanú aj deti rodičov, ktorí na to nie sú odkázaní," uviedla strana OĽaNO. 

Tlačovú konferenciu strany Smer-SD sme vysielali NAŽIVO.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SUPERMAMA
05:25 Graceland III.
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
05:25 Súdna sieň
06:05 TIPOS INFO
06:10 Profesionáli II.
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:30 Zkratky ke štěstí
08:20 Je prostě báječná
10:05 Anděl v utajení