Jasno
18°
Bratislava
Viliam
28.5.2023
Prezident Kiska sa postavil pred súd. Vypovedal v spore o pozemok
Zdielať na

Prezident Kiska sa postavil pred súd. Vypovedal v spore o pozemok

POPRAD / Prezident Andrej Kiska v piatok vypovedal na súde v spore o pozemok. Muž z Popradu ho žaluje za to, že je v katastri uvedený ako majiteľ pozemkov, ktoré mu vraj nepatria. Zamotanú kauzu sa nepodarilo vyriešiť dohodou.

"Predstavte si, že si kúpite byt a po 20 rokoch vám zaklope na dvere niekto, od koho ste byt nekupovali, a povie vám, že on je majiteľ bytu. Nepoznáte ho, nikdy ste ho nevideli. Tento súd a spor o pozemok je taký smutný príbeh. Smutné je aj to, že pokiaľ na druhej strane skutočne došlo k nezákonnému prevodu vlastníckych práv, tak sme sa na súde stretli dve poškodené strany," napísal Kiska.

"On je momentálne zapísaný ako vlastník mojich pozemkov, ktoré som dostal darovaním od otca," vraví Ján Franc, ktorý prezidenta žaloval. Ide o lukratívny pozemok pod tatranskými štítmi.

V piatok sa stretli na súde, aby sa dohodli. Nestalo sa tak. V marci začne pojednávanie, ktoré ukáže, kto mal pravdu, kto bol oklamaný a kto koho podviedol. Prezident tvrdí, že pozemok si kúpil na základe inzerátu v novinách od istého podnikateľa. 

Nevedomosť verzus záhada 

Hlava štátu pripomenula, že ku kúpe daného pozemku došlo asi pred 19 rokmi. "S manželkou sme si chceli postaviť rodinný dom a hľadali sme voľné pozemky. Skontaktoval som sa s uvedenou spoločnosťou a s manželkou sme pozemky kúpili. Pán, ktorý zastupoval firmu, mi ponúkol, že oproti pozemku by mohol byť na predaj nejaký pozemok, je to síce v extraviláne, lúky, pasienky, ale možno do budúcna by to mohol byť celkom dobrý pozemok pre nejaký podnikateľský zámer. Spýtal som sa na cenu, tá bola akceptovateľná, tak som povedal, že to kúpim," dodal prezident na Facebooku s tým, že absolútne netušil, že by s pozemkom mohol byť akýkoľvek problém.

Popradský zubár, ktorý stojí na strane žalobcu sa ale cíti oklamaný. Na katastri sa podľa neho udiali čudné veci. Že pozemok ktorý mu daroval otec už nevlastní, sa dozvedel po dlhých rokoch.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy