Skoro jasno
21°
Bratislava
Darina
12.8.2022
Fico si posadil do lona mladé dievča, exminister Becík to nevhodne okomentoval
Zdielať na

Fico si posadil do lona mladé dievča, exminister Becík to nevhodne okomentoval

BRATISLAVA / Slovenský internet má novú nečakanú hviezdu - proti svojej vôli sa ňou stala mladá dievčina, ktorá mala pôvodne iba núkať chlieb a soľ vládnym predstaviteľom na oslave žatvy. Potom sa však premiér rozhodol pre netradičný krok a posadil si ju do lona. A k tomu ešte exminister Becík pridal nemiestny chlapský humor - ktorý by sa medzi kamarátmi stratil. Pred kamerami sa však nestratil.

Na tohtoročných oslavách žatvy premiér okrem tradičného žmolenia zŕn uchopil do rúk aj mladú slečnu v kroji. "Viete čo, poďte na kolená. Takto, tak, máme všetkých," povedal predseda vlády Robert Fico mladej dievčine a posadil si ju do lona. Stalo sa to počas prehliadky Poľnohospodárskeho družstva Drahovce.

Podobné scénky s politikmi sú pritom v našom regióne nezvyčajné. "Čím viac ideme na východ, tým viac potrebuje vodca ukázať, že je silný mačo, poriadny chlap. Horšie je, že Fico sám nepôsobí v tejto pozícii veľmi komfortne, v tričku, s tou dievčinou na kolenách, bolo vidno, že to nie je úplne to, v čom sa on cíti dobre," myslí si komentátor spravodajského portálu Noviny.sk Arpád Soltész.

Nevhodný humor

Dobre sa zrejme necítila ani slečna v kroji, ktorá sa odvtedy vyhýba stretnutiu s médiami. Zaznel aj typicky mužský humor. Tentokrát však z úst exministra, v prítomnosti premiéra a ministerky, na verejnosti, pred kamerami.

"Aby nezistila, že si agronóm. Tí chodia s klasom kukurice vo vačku," takto komentoval situáciu ex-minister pôdohospodárstva Stanislav Becík.

"V civilizovanej Európe je to určite nevhodné," myslí si o komentári Stanislava Becíka Arpád Soltész. Prítomní sa schuti zasmiali. Pokúšali sme sa zistiť, či sa premiérovi a ministerke zdá situác ia zábavná aj s odstupom času.

Odpovede sme sa nedočkali ani z Úradu vlády, ani od ministerky Matečnej, ktorá na výrok na mieste reagovala s pochopením. "Stano, ja som čakala, kedy to povieš," zareagovala ministerka na komentár Stanislava Becíka.

Vyjadrenie exministra

Exminister Becík v telefonáte najprv tvrdil, že si nepamätá, čo na žatve povedal. "To jak si ja mám pamätať, čo tam bolo," uviedol pre TV JOJ Becík.

Po informácii, že máme k dispozícii nahrávku, pán Becík porovnal verejné vyjadrenie exministra k súkromným diskusiám v kruhu priateľov. "Vy keď máte o niečom nahrávky, ja by som rád tak vás niekedy nahrával a potom si z vás robil srandu alebo z niekoho iného. Ja som to nehovoril preto, aby sa malo na čom Slovensko zabávať," reagoval exminister.

Na to reagoval redaktor Daniel Levický Archleb otázkou: A prečo ste to hovorili? "Prečo som to hovoril? Určite nie preto, aby ste ma vy na to spovedali, určite nie," dodal.

Súvisiace články

Najčítanejšie