Prostitútky a schôdzky v Prahe. Trump sa k obvineniam vyjadril jasne

11.01.2017 20:30 Noviny.sk Politika

Prostitútky a schôdzky v Prahe. Trump sa k obvineniam vyjadril jasne

MOSKVA / Americké tajné služby predložili minulý týždeň budúcemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi tajné dokumenty s tvrdeniami ruských tajných služieb, že na neho zozbierali kompromitujúci materiál osobnej aj finančnej povahy. Trump uviedol, že ide o politický hon na čarodejnice.

Informácie o údajných kompromitujúcich materiáloch v rukách ruských tajných služieb predložili americkí spravodajcovia minulý týždeň Donaldovi Trumpovi i končiacemu prezidentovi Barackovi Obamovi ako súčasť dokumentov, ktoré sa týkali údajných zásahov Moskvy do vlaňajších amerických prezidentských volieb.

Zatiaľ mlčia

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) preveruje dôveryhodnosť týchto tvrdení, ktoré sú údajne založené hlavne na informáciách z ruských zdrojov. Američanom ich mal dodať bývalý zamestnanec britských tajných služieb, ktorého považujú za mimoriadne dôveryhodného. 

Mali ho najať Trumpovi republikánski rivali a Demokratická strana. FBI sa odmietla k správe vyjadriť.

"Falošné správy. Politický hon na čarodejnice," napísal Trump na sociálnej sieti v reakcii na zverejnené informácie. Utajované informácie nekomentuje ani Obama. Vyjadril však nádej, že sa jeho nástupca pokúsi zabrániť Rusom v ďalšom zasahovaní do amerických volieb.

Dokumenty o údajných ruských hackerských útokoch Obamovi a Trumpovi minulý týždeň predložili štyria zástupcovia amerických spravodajských služieb.

Trump sa už vyjadril

Po prvýkrát od víťazstva vo voľbách predstúpil pre verejnosť novozvolený prezident. Všetky špekulácie o pravdivosti dokumentu poprel. "Možno je to celé práca tajných služieb, ktovie, možno sú za tým oni," povedal Trump. Ešte predtým Trump na sociálnej sieti skritizoval zverejnenie dokumentu a spýtal sa, či Američania žijú v nacistickom Nemecku, že k tomu mohlo vôbec dôjsť. Nahnevane napísal: "Taká správa nikdy nemala byť napísaná a určite nikdy nemala byť zverejnená."

Zdroj: CNN

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:20 Noviny TV JOJ
06:15 Ninja Factor USA IV.
07:00 Simpsonovci XVI.
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 TOP STAR
05:35 Nákupné maniačky
06:20 TIPOS INFO
05:20 Robošváb II.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Iluze lásky
08:10 Muž a jeho pes
09:55 Příběh jedné jízdy