Oblačno
22°
Bratislava
Iľja
20.7.2024
Víkendové plány vám môžu narušiť búrky. Pozrite sa, kde platia výstrahy
Zdielať na

Víkendové plány vám môžu narušiť búrky. Pozrite sa, kde platia výstrahy

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Ak ste si v sobotu chceli spraviť výlet do prírody, predpoveď počasia vás zrejme nepoteší. Na celom území platia výstrahy. Pozrite sa, kde všade môžete rátať so sychravým počasím a vysokými teplotami.

SHMÚ

​Polovicu územia budú v piatok trápiť búrky

Pre niektoré časti nášho územia neplatia iba výstrahy pred búrkami, ale aj pred vysokými teplotami. Výstrahy pred vysokými platia pre: 

  • Bratislavský kraj,
  • Banskobystrický kraj,
  • Nitriansky kraj,
  • Trnavský kraj.

Hodinový interval výstrah si pozrite tu: 

SHMÚ

​Sobota nebude priaznivá ani pre jeden kraj 

SHMÚ

​Hoci v piatok platia výstrahy pred búrkami iba na polovici našej krajiny, v sobotu už platia pre celé Slovensko. Podľa SHMÚ Slovákov v sobotu výstrahy pred vysokými teplotami nečakajú.

Hodinový interval výstrah si pozrite tu: 

SHMÚ

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.