Polojasno
Bratislava
Bohuš
27.1.2022
Šiel vysypať smeti, no našiel podchladené novorodeniatko: Matka ho vyhodila v igelitovom vreci
Zdielať na

Šiel vysypať smeti, no našiel podchladené novorodeniatko: Matka ho vyhodila v igelitovom vreci

ČESKÁ REPUBLIKA / Muž šiel vyniesť odpadky a našiel novorodeniatko. Okamžite preto zavolal políciu. Dieťa je našťastie mimo ohrozenia života, matke ale hrozí tvrdý trest.

V Pardubiciach okolo 5. hodiny ráno, muž na sídlisku vynášal odpadky do triedeného odpadu. V tom počul plakať dieťa. Novorodeniatko bolo podchladené, vonku bolo okolo -2 stupňov pod nulou. Záchranári previezli dieťa do nemocnice. "Dieťa sme stabilizovali a predali do rúk zdravotníckeho zariadenia," vysvetlil hovorca záchrannej služby, Aleš Malý

Policajti okamžite spustili pátranie po matke. V Pardubiciach je babybox, matka mohla čerstvo narodené dieťa odložiť tam. Prečo ho v igelitovom vreci zahodila do odpadkov, skúmajú policajti. "Zhruba po troch hodinách sa nám podarilo zistiť, kto je matka dieťaťa, ktorú sme následne zadržali," vysvetlila hovorkyňa polície, Markéta Janovská.

Ak policajti zistia, že matka dieťa odložila v tzv. popôrodnom šoku, je to zdravotná diagnóza a potom môže dostať maximálne dva roky väzenia, alebo aj trestu uniknúť úplne. Pokiaľ dieťa chcela zavraždiť, môže skončiť vo väzení na doživotie. Vyšetrovanie je ešte len na začiatku.

Súvisiace články

Najčítanejšie