Zatiahnuté
Bratislava
Tamara
26.1.2022
Najvyšší súd SR ponechal vo väzbe obžalovanú štvoricu stíhanú v kauze Dobytkár
Zdielať na
Krimi

Najvyšší súd SR ponechal vo väzbe obžalovanú štvoricu stíhanú v kauze Dobytkár

BRATISLAVA / Súd tak zamietol sťažnosti obžalovaných Norberta B., Petra K., Ľubomíra P. a Milana K. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 18. augusta ako nedôvodnú.

Senát 5T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na dnešnom neverejnom zasadnutí ponechal vo väzbe obžalovanú štvoricu stíhanú v kauze Dobytkár z obavy, že by na slobode mohli pokračovať v trestnej činnosti. Súd tak zamietol ich sťažnosti proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 18. augusta ako nedôvodnú. Konkrétne v tomto prípade ide o Norberta B., Petra K., Ľubomíra P. a Milana K. Rovnako súd ako nedôvodnú zamietol sťažnosť obvineného Norberta B. proti uzneseniu ŠTS z toho istého dňa o nevylúčení sudcu Jána Hrubalu z konania a rozhodovania vo veci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

V rámci kauzy Dobytkár podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu začiatkom augusta. Týka sa spolu ôsmich obvinených fyzických osôb. Ich trestná činnosť bola podľa ÚŠP spojená s vybavovaním žiadostí o nenávratný finančný príspevok v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Predmetná trestná činnosť bola zároveň rozdelená do dvoch vetiev. V prvej bolo podľa obžaloby odovzdaných a následne zlegalizovaných 2 760 000 eur a v druhej vetve viac ako milión eur. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v tejto súvislosti povedal, že vo veci trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre sa vedú aj ďalšie trestné konania.

Súvisiace články

Najčítanejšie