Dôchodcu na prechádzke prepadli tínedžeri z osady

Dôchodcu na prechádzke prepadli tínedžeri z osady

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Pre 72 ročného dôchodcu sa podvečerná prechádzka skončila policajným výsluchom. O tento nečakaný záver sa postarali dvaja 16-roční osadníci.

Chlapci prepadli Novovešťana na dosť rušnej križovatke. Našťastie mu neublížili, zaujímala ich len peňaženka dôchodcu. "Pristúpili odzadu k 72-ročnému dôchodcovi (z uvedeného mesta) a jeden z nich poškodenému mužovi ukradol z vrecka peňaženku s finančnou hotovosťou 82 eur a osobnými dokladmi," informovala o prípade policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

"Vďaka bohu, keď to tak môžem povedať, jeden okoloidúci to všetko spozoroval, zalarmoval políciu, ktorá následne začala po týchto dvoch pátrať," poznamenal hovorí syn prepadnutého muža. Dvaja páchatelia sa po lúpeži aj s lupom rozbehli cez námestie preč. No ďaleko neušli, po pár metroch ich už na druhej strane námestia zadržali policajti.

Počas úteku ešte vybrali peniaze z peňaženky. Tú následne na Baníckej ulici odhodili. Z lupu sa vďaka spišskonovoveským obvoďákom tešili iba pár minút. "Policajný vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvoch miestnych 16-ročných tínedžerov," uviedla Mésarová.

Aktuálna až 15-ročná trestná sadzba sa im ako mladistvým znižuje na polovicu. Po vykonaní procesných úkonov ich v nedeľu policajti museli prepustiť. "Polícia reagovala fakt pružne, že sa im ich podarilo dolapiť. Ale otázkou ostáva, že čo bude ďalej. Čo keď sa takýto prípad môže opakovať zajtra, nejaká staršia pani z nákupu," upozornil syn poškodeného. 

Bitka a nepokoje v osade v Plaveckom Štvrtku si vyžiadali niekoľko zranených, zasahovať museli desiatky policajtov: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 12 hrdinov
23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
00:55 Kutyil s.r.o.
22:40 Požiarnik Sam IX.
22:55 Okido II.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.