Veľká protidrogová akcia vo Fiľakove: Na NAKA skončilo 9 ľudí, vrátane bratov v staršom veku

Veľká protidrogová akcia vo Fiľakove: Na NAKA skončilo 9 ľudí, vrátane bratov v staršom veku

FIĽAKOVO / Po protidrogovej akcii vo Fiľakove skončilo na polícii deväť ľudí. Pre príslušníkov národnej kriminálnej agentúry však boli zaujímaví najmä dvaja z nich. Ide o bratov šesťdesiatnikov. Podľa svedka mali patriť medzi najväčších dílerov v meste.

Pred jednou z bytoviek vo Fiľakove zastalo v utorok podvečer niekoľko policajných aj civilných áut, z jedného vyskákali kukláči. Na celú akciu sa prizerali desiatky miestnych obyvateľov.

Svedkovia videli na chodníku ležať dvoch spútaných mužov. "Iba dvoch som videl, keď som prišiel sem. Videl som ich ležať na zemi. Zobrali ich dnu do činžáku, aj putá mali na sebe," povedal jeden z obyvateľov sídliska.

Malo by ísť o dvoch bratov v staršom veku. Bývali v jednom vchode, v bytoch na druhom a treťom poschodí. Na návšteve u nich bolo v čase policajného zásahu aj ďalších, asi 7 ľudí, medzi nimi aj dve ženy. Všetkých ich predviedli na výsluch ako svedkov. Hoci vo Fiľakove ide o dobre známu dvojicu, na kameru o ich aktivitách hovoriť nikto nechcel.


Mimo záznamu nám však viacerí tvrdili, že bratia už dlhšiu dobu obchodujú s drogami. Pred ich vchodom sa dennodenne otáčali cudzie autá, postávalo tam stále veľa pofidérnych ľudí. Robili neporiadok, boli hluční. Obyvatelia ulice už boli zúfalí. Veria, že po razii príslušníkov protidrogového oddelenia sa tieto problémy skončia.

Keď policajti skončili s prehliadkou dvoch bytov, pustili sa do osobného auta. To by malo patriť jednému z podozrivých mužov. Zisťovali sme, či sa policajtom NAKA podarilo v utorok zaistiť omamné a psychotropné látky, prípadne iné dôkazy, ktoré by mužov usvedčovali z trestnej činnosti. Hovorca prezídia však v stredu k prípadu žiadne informácie neposkytol. Podľa našich zistení by ešte obidvaja podozriví muži mali byť v policajnej cele.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:00 Policajti v akcii
07:25 Policajti v akcii
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
05:25 Země naděje
07:20 Tanec s láskou
09:05 Rodinné pouto